Sociální deviace

Sociální deviace

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Aleš Čeněk, s.r.o. - 2008
ISBN: 978-80-7380-133-5

Aleš Čeněk, s.r.o. (2008) 978-80-7380-133-5 167 (brož.)

Sociální deviace a sociálně patologické jevy jsou projevy a formy lidského chování, které jsou jiné a zvláštní, případně pro jedince a společnost nebezpečné. I z tohoto důvodu v lidech od nepaměti vzbuzovaly zvědavost, emoce a strach. Jejich nositelé byli terčem různě intenzivních normalizačních opatření znepokojeného okolí. Předmětem sociologického poznání se deviace staly v druhé polovině 19. století a od té doby se vědecký katalog informací o nich značně rozšířil. Tato publikace je průvodcem teorií sociálně deviantního chování a vybraných, v současné době aktuálních a hojně diskutovaných sociálních deviací (alkoholismus, graffiti, gamblerství, prostituce, sebevražednost, sekty a destruktivní hnutí), které autoři interpretují v kontextech všedního dne. Publikace je studijní oporou pro celou řadu profesí a oborů. Zmínit lze například systematickou sociologii, sociální psychologii, speciální a sociální pedagogiku, sociální práci a sociální politiku, psychologii nebo třeba kriminologii.\\r\\n (Založil/a: Keatin)

Keatin
  2. 2. 2013, 19:29
Kniha je napsána sice odborně, ale pochopitelně. Opravdu mi pomohla při tvorbě seminární práce na téma patologické hráčství. Nicméně je to velice dobrá publikace věnující se sociální deviaci i jejím teoriím.