Jak jsem potkal ryby

Jak jsem potkal ryby
Originální název: Jak jsem potkal ryby

Sláfka - Slávka Kopecká - 2004
ISBN: 80-86631-19-2

Sláfka - Slávka Kopecká (2004) 80-86631-19-2 160

Sebrané spisy Oty Pavla 6.

V útlém svazku nazvaném Jak jsem potkal ryby Ota Pavel vědomě navázal na úspěšnou sbírku Smrt krásných srnců. Opustil definitivně svět sportovců a sportu a vrátil se opět do krajin svého dětství a mládí - na Buštěhrad, na Berounku, k řekám, potokům a mořím... Hrdiny jeho povídek jsou opět členové rodiny v čele s "povedeným tatínkem", bratry Jirkou a Hugem, ale prim tu hraje, ryby především... A hlavně pokora a úcta k člověku. Celek mistrovského literárního díla je návratem k pramenům "vody živé" - a čtenáři odtud mhou spolehlivě čerpat energii a sílu k životu.

Povídky:
- Koncert
- Černá štika
- Moje první ryba
- Souboj o štiky
- Pod Šímovic skálou
- Jak jsme s tatínkem servírovali úhořům
- Bílé hřiby
- S ponorkou na ryby
- Palamidy
- Pumprdentlich
- Žehlička
- Přijeď, báječně si zachytáš!
- Zloděj prutů
- Jak jsme zahynuli na rybách
- Jak jsme nezahynuli na rybách
- Boty Made in Italy
- Zlatí úhoři

rt12
  23. 3. 2015, 11:33
Ota Pavel miloval všechno co patřilo a patří k téhle zemi, lidi ať chytré i blbé, sport, ale hlavně přírodu, řeky a hlavně ryby. O tom všem uměl nádherně psát s lehkostí, poetičností a s humorem. Ne nadarmo je mým oblíbeným autorem, vše co napsal je nádherné čtení. Nemusíte vůbec být rybářem, myslivcem nebo ochráncem přírody, po přečtení vás to bude nutkat něčím z toho se stát.
Buřinka
  26. 9. 2016, 8:55
Další velmi citlivě psaná kniha povídek Oty Pavla. Navazuje na sbírku Smrt krásných srnců. Autor popisuje vše s pokorou a úctou - nejen k člověku, ale i k přírodě. Mistrovsky napsáno i přes jeho těžký osud (léčil se s duševní chorobou).
Heather
  29. 3. 2013, 16:03
Podle mě může nadchnout jen fanatické rybáře a milovníky přírody... Styl dobrý, ale nic mi to nedalo.
zdeny99
  9. 6. 2015, 10:05
Z deseti přečtených knih Oty Pavla je to první, která mne nebaví. Všude samá ryba a nic víc. Vůbec mě to nebavilo a nic mi to nedalo. [559. přečtení, 230. hodnocení, 4. komentář, 83 %]
VejaVenaVera
  10. 9. 2010, 14:04
Jak už v doslovu zmínil Karel Šiktanc je kniha napsána v ohromné prostotě, s jazykem střídmým a lidovým plným poezie a obrazové malebnosti. Velise dobře se četla. Měla jsem z četby radost. Kéž by takových spisovatelů bylo více.
čmelda5
  20. 12. 2015, 10:56
Ačkoli mé rybářské znalosti a dovednosti jsou na nulové úrovni, knihu jsem zhltla jedním dechem. Styl psaní a hlavně laskavý humor pana Pavla jsou největšími přednostmi tohoto díla.