Stěhování národů

Stěhování národů Originální název: Stěhování národů

Vyšehrad - 2007
ISBN: 978-80-7021-705-4

Vyšehrad (2007) 978-80-7021-705-4 416

Edice Historica. Dramatické období evropských dějin na rozhraní starověku a novověku, během něhož se rozložila západořímská říše a zároveň zcela změnila mapa našeho kontinentu. Autorka, působící na katedře historie Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, předkládá v této populárněvědné knížce vlastně první původní pokus naší historiografie o výklad onoho dramatického období evropských dějin na rozhraní starověku a novověku. Autorka vychází nejen z odborné literatury, ale především z vlastních výzkumů, takže v mnohém přináší i nové skutečnosti a osobité pohledy na toto období, kdy mezi jiným přišli do české kotliny i naši slovanští předkové. (Založil/a: Jenik)

Hledající
  26. 10. 2013, 18:35
Opět jedna z knih, která dokáže vyvrátit tvrzení, že odborná publikace je většinou nudná ..pro mě vynikající kniha, která mi i při mé lásce k historii odpověděla na mnohé otázky a nejasnosti "co, kdo, jak, proč, co z toho..". Totéž platí o knize Stěhování národů a Východ Evropy. Smekám před autorkou i kolektivem a "svůj širák odhazuji v dáli" s nadějí, že bude více takových autorů !