Jistě, pane ministře (1)

Jistě, pane ministře (1) Originální název: The Complete Yes Minister

Aurora - 2002
ISBN: 80-7299-059-4

Aurora (2002) 80-7299-059-4 280

Autorům úspěšného televizního seriálu z prostředí vysoké politiky, který byl s velkým úspěchem uveden v řadě zemí a znají ho i čeští diváci, se podařilo ve stejnojmenné knižní podobě vtipně a přesvědčivě zachytit kariérní postup britského politika Jamese Hackera. Politické kuloáry jsou popsány velice živě, a čtenáře pravděpodobně překvapí, kolik podobných situací znají z vlastních zkušeností a jistě si vychutnají repliky plné klasického anglického humoru. (Založil/a: Jenik)

Jonathan Lynn Jonathan Lynn
*03.04.1943

Antony Jay Antony Jay
*20.04.1930

orisi
  17. 1. 2014, 12:56
Neuvěřitelné, po těch letech stále aktuální. Bernarda si čtenář zamiluje

.......................................................................................................
Tardis
  5. 5. 2015, 22:36
Skvělé, vtipné, čitelné a pochopitelně velmi britské. Nejprve jsem viděla seriál, takže mi může s knihou trochu prolínat- a proto jsem ji četla se znalostí zápletek a tudíž ne tak nadšeně, jako kdyby mi představovala nový příběh. V knize je více podrobností i o něco víc dobrých hlášek, ale musím připustit, že to nejlepší bylo extrahováno pro televizi. Navzdory politickému tématu bych knihu doporučila i těm, co politiku moc neřeší (také k nim patřím).
MissDior13
  8. 2. 2013, 21:01
Brilantní! u žádné jiné knihy jsem se tolik nezasmála..díky této celé sérii (jistě pane premiére) se dokážu dnes i nad naší politikou povznést.. vždy si totiž vzpomenu na Humphreyho a Hackera
Magie
  25. 9. 2011, 16:55
Geniální kniha, bez debat. Seriál miluji a kniha je pro mě takovou povinnou osobní četbou. V sitcomu máme možnost sledovat jenom to co se děje, ale v knize máme možnost zjistit, co si o dané situaci mysleli všechny tři postavy ( Jim, Humpy i Bernard). Stejně tak jako seriál je i tato kniha strašně vtipná a člověk si přeje, aby pravdy bylo co nejméně. Kromě toho si můžete přečíst i osudy všech tří hlavních postav, což je pro mě příjemný bonus. Jo a je mi líto těch, kdo tento humor nechápou nebo je nebaví, přichází o hodně a tato perla od Jaye a Lynna je klenotem britského humoru.