Poslední královna

Podtitul: Muka lásky Jany Šílené

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Alpress - 2009

Alpress (2009)

Autor podává poněkud jiný příběh kastilské královny Jany I. Šílené a jejího manžela Filipa I. Sličného, než jak popisuje tuto dvojici oficiální historie. Autor, americký spisovatel, žil ve svém mládí řadu let ve Španělsku. Podrobně prostudoval vztahy španělských vládců k habsburské dynastii, a to zejména z hlediska politického. Příběh Jany Šílené mu posloužil jako základ k vyprávění o habsburském usilování získat španělský trůn (včetně Kastilie). Líčí Janu jako bystrou a hrdou královnu, která, i když byla zpočátku do Filipa velmi zamilována, rozpozná cíl jeho intrik a postaví se proti manželovi, aby zachránila svébytnost Kastilie. I když svůj boj nakonec prohrává, v tomto vyprávění si získává srdce všech věrných Španělů. (Založil/a: Erik)

Erik
  3. 2. 2013, 14:17
Nádherná kniha,která mně nadchla již od první stránky,doporučuju všem kteří se zajímají o historii a především o období panování Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského.