Nepřítel mého nepřítele

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-1670-2

Fragment (2013) 978-80-253-1670-2 360

Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?

Volné pokračování knihy Nebezpečná láska. (Založil/a: Kůstka)

Kůstka
  10. 6. 2013, 0:45
Může obsahovat SPOILERY!
Stejně dobře čtivé jako Nebezpečná láska, i když ta pro mě stejně zůstává jedničkou. Tady mě bavily spíš hodně dialogy mezi Johnnym a Robertem, poznámky Michaela nebo dotazy Amy. Fakt, že jsem se někdy musela nahlas smát. A hodně jsem se divila přeměně Roberta. V Nebezpečné lásce představen jako drsoň a "pf, nic mě nerozhodí", v Nepříteli jsem ho v těch jeho pasážích a promluvách sám k sobě vůbec nepoznávala, naprosto obyčejný člověk a co teprve, když přišla na scénu Joan, ha! Ale pár věcí bych knize i přes 5 udělených hvězdiček vytkla. Jak říká Nnelly, posledních 100 stránek ne přímo zbytečnných, ale nic se tam vlastně nestalo. Ostatní autoři by to nejspíš ukončili šťastným shledáním a tady máte ten happyend, ale Petrusová to dál a dál rozvíjela, aby čtenáři věděli, jak to teda vlastně bude, žádný otevřený konec. Což je na druhou stranu třeba dobře, protože já nerada otevřené konce, kdy teda vlastně nevím, co a jak. Ale prostě jsem pořád čekala, že se třeba na posledních 30 stránkách něco stane! Něco jako v Nebezpečné lásce, něco, co se nečekalo. A ještě jedna taková menší výtka a to zkrácenina jména Joan, Jo. Někdy jsem měla docela problém rozlišit, jestli na začátku věty někdo oslovuje Jo a nebo jestli Jooo s něčím souhlasí, docela mě to rozčilovalo, ale Joan je hezký jméno, to zase Jo! :)
Lucy Sisk
  4. 8. 2014, 18:08
Druhý díl ze Série Bavettovi od Kateřiny Petrusové mě znovu dostal. Těžko říci, která část knihy vás dostane, ale jedno si uvědomíte hned - nemůžu přestat číst.

Je zvláštní, že knihy z této série čtu zpětně - od posledního dílu k prvnímu - a tudíž vím, kdo a jak a proč.

U knih podobného žánru se stává, že se jedna kniha podobá té druhé jako přes nějaký kopírák. Postavy mají stejné drama v minulosti nebo zažili podobnou bolest, která je dává dohromady. Tyto knihy dokazují, že výjimka potvrzuje pravidlo.

Kdybych měla porovnat Nepřítel mého nepřítele a Zakázaná láska, odpověděla bych, že to nelze. Nemůžete porovnávat knihy, které jsou odlišné. Můžete porovnávat jenom styl, jakým je sama autorka napsala.

Jednu věc však vím jistě, nasmála jsem se stejně jako s předchozím výtiskem.

Knihy je psána jednoduchými větami, která vás neunudí k smrti a jakékoli přehnané popisy místností jsou tabu. Z pohledu obou hlavních hrdinů - jak muže, tak i ženy - je kniha zpracována velmi dobře, ale výraznjěší jazykové rozdíly v ní hledat nelze.

A jaký je vlastně příběh? Bývalé policistce Joen West unesou tříletou dceru, a aby ji dostala od únosce zpět, musí zabít Roberta Bavettu - syna mafiánského bosse. Odkývá jim to, ale už při prvním střetnutí si není jistá, jestli to má udělat. Tak tomuhle se tedy říká obvyklé setkání dvou si souzených duší. :-P

Aby se to zamotalo ještě více, Joen se rozhodne svěřit s únosem dcery Robertovi. Ten jí neuvěří hned, ale nakonec pomůže - tyhle věcí musí dopadnout dobře. Joen dostane zpátky dceru a Robert dostane novou rodinu - Joen a její dceru Amy.

Samozřejmě musí vyřešit i druhou komplikovanou stránku jejich života - práci. Ona pracuje v bezpečnostní agentuře, on pracoval jako mafián a kvůli ní se toho rozhodl vzdát.
Nnelly
  15. 2. 2013, 20:48
Je to tak 3/4... první polovina je znovu moc povedená, hlavní hrdinka uvěřitelná, vtip i napětí fungují...
jenže autorka ještě nemá sílu pracovat s ich-formou dvou postav, díky kterým musí víc pracovat s charakteristikami a příběhem (který je zoufale předvídatelný), takže má kniha dost slepých míst a posledních sto stránek znovu připomíná spíš "mafiánskou telenovelu", než cokliv jinýho
přesto se to čte skvěle a knihu jsem přečetla v podstatě za pár hodin, a když to člověk porovná se "světovými bestsellery" dnešní doby, tak nemůžu s čistou duší dát jen tři hvězdičky
včelka
  9. 1. 2016, 16:50
Už je to asi 2 roky, co jsem přečetla Nebezpečnou lásku, ale na její volné pokračování jsem byla moc zvědavá.
Kniha je čtivá a vtipná. Vtipná takovým tím českým způsobem. :D Je prostě poznat, že čtete originál a ne překlad jako je tomu u anglických knih.
Jediná věc, co mě trochu neseděla bylo příliš rychlé vyřešení situace s Torem. Proto dávám krásné 4 hvězdičky. :)
silvaren
  20. 2. 2013, 17:32
Přestože mi příběh Michaela a Paige učaroval, Jo a Robert mě dostali. Jejich příběh jako by byl dospělejší, nebezpečnější, míň černobílý. Zároveň je ale zachována vysoká kvalita stylu, vtip a všeobecný nadhled. Naprostá spokojenost. 100%
Aspet
  24. 5. 2014, 7:58
Příběh nezklamal, ale ani přímo nenadchl. Opět se kniha skvěle četla. Doporučuji jako oddechovku. První díl u mne ale jasně vede :-)
locin
  12. 10. 2016, 13:50
Kniha byla prostě skvělá. Je sice pravda že konec příběhu byl zbytečně protáhnut něco mi na tom konci prostě chybělo. Abych byla upřímná první díl byl přece jen o trochu lepší, ale i tak příjemné počtení.
Romana2002
  24. 4. 2016, 16:38
Knížka se mi líbila, ale nejsem romantický typ člověka, takže kdyby tam nebyla milostná zápletka ale jen akce, kniha by se mi asi líbila víc.
Nicole Kosková
  28. 7. 2015, 18:30
České autory nevyhledavam. Knihu jsem však koupila na skvělé doporučení a po začtení jsem litovala, že jsem ji nechala ležet tak dlouho ladem v knihovně. Autorka věrně vykresluje strhující příběh, do kterého jsem se vcítila jako u málokteré knihy. Souhlasím, že konec je z hlediska děje slabší, ale knížce není na škodu.
Ivana4
  18. 5. 2014, 19:36
Jak už tu psal uživatel Silvaren, příběh je opravdu dospělejší a nebezpečnější. Moc pěkná kniha, skvělé čtení, které se nechce odložit. Po první dílu jsem se těšila na další druhý díl a opět nezklamal. Těším se na třetí.
Nika_D
  25. 5. 2013, 12:45
Krásná knížka, stejně jako předchozí díl. Hezky napsaná, vtipná, moc se mi líbí prolínání příběhů Mika a Roberta. Další z knížek od které jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Hned zařazuji mezi oblíbené. Po přečtení obou knížek a úryvku "Veselé Předvánoce" na webu spisovatelky se moc těším na další pokračování!