Tam někde za duhou

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Plus - 2013
ISBN: 978-80-259-0134-2

Plus (2013) 978-80-259-0134-2 304

Během večeře v rodinném domě v Greenwichi odejde jeden z hostů nahoru do hostinského pokoje, zamkne se tam a odmítá vyjít ven. Majitelé nechtějí volat policii a snaží se ho dostat ven s pomocí jeho přátel a známých. Prostřednictvím jejich vzpomínek poznáváme osobnost tohoto zvláštního člověka. Dozvídáme se však něco i o těchto přátelích a známých a skrz ně si uvědomujeme i mnohé o stavu současného světa a o postavení člověka v něm. (Založil/a: al-ma)

Ali Smith Ali Smith
*1962

togaf
  27. 11. 2013, 14:44
Ali Smithová své vyprávění prokládá spoustou slovních hříček, úvahami o metaforách, vtipy, citáty písní. Tyhle hravé vsuvky dělají román nezapomenutelný. Samotný způsob vyprávění je taky originální. Občas suchý přepis nudného rozhovoru u večeře, občas vtipné fantazírování malé chytré holčičky. V jednom odstavci je autorka schopna prolnout přednášku o observatoři a podprahový strach ze šikany.
Skřítek
  7. 3. 2013, 8:58
Wau. Číst tuto knihu je bolehlav a přesto má svůj scénář, jako každá diskuse mezi lidmi. Při čtení se ocitáte v roli němého pozorovatele a přihlížíte rozhovorům v bizarní chvíli. Autorka mne dostala, cítila jsem vztek nad " stupidně" psaným, následovala vtipná pasáž a já se smála. Cítím dilema jak ohodnotit.
TomToman
  4. 8. 2016, 19:34
Svělé, svěží. Čas s touto knížkou určitě nebyl ztracený čas:) Plné slovních hříček, zajímavých faktů. Propletený , zvláštní příběh muže , který se zavřel v jedné místnosti.... a lidí kolem něj.
mouline13
  11. 11. 2016, 11:10
Knížka mi přišla unávna. Skutečnost, že jsme se nedozvěděli, proč vlastně Miles se v pokoji zavřel, mě naštvala. Doufala jsem, že na konci se vše zjistí. Houby... Nic se nezjistilo a dlouhé přelouskávání stránek bylo k ničemu.. Naopak musím uznat, že se mi líbily poslední dvě kapitoly z pohledu May a Brooke.