Apollo 13

Apollo 13 Originální název: Apollo 13

BB art - 2000
ISBN: 80-7257-374-8

BB art (2000) 80-7257-374-8 430

Třínáctého dubna 1970 otřásl vesmírnou lodí Apollo 13 záludný výbuch. Řídící kabina se ponořila do tmy, spolu s ní zhasly všechny přístroje, vzduch začal řídnout. Na palubě byli tři astronouti - James Lovell, Fred Haise a Jack Swigert - jako pátá posádka programu NASA mířili k Měsíci. Teď byli přinuceni opustit mateřskou loď a uchýlit se do lunárního modulu. Byli tři a k Zemi jim zbývaly čtyři dny letu, zatímco modul je konstruován k dvoudennímu přežií dvou astronautů... (Založil/a: Vindicta)

sgjoli
  27. 11. 2016, 11:01
Koho baví cestování do vesmíru, vesmír obecně, technologie, astronautika a historie tohoto oboru, neměl by tuto knihu vynechat, protože skvěle zpracovává jednu z kapitol letů do vesmíru. A to velmi čtivou a přístupnou formou. Film byl výborný, ale kniha je ještě lepší, protože neopomíjí i technické záležitosti celé výpravy. Pro někoho by mohlo být těžké na čtení, ale já si nestěžovala. Bavilo mne to.
Karel Marciniszyn
  3. 9. 2014, 10:31
Tématicky přesně odpovídající mým zájmům a ačkoli se jedná "pouze" fakta, kniha se čte sama. Ani jedenkrát mě nenapadlo, že by mi snad v knize něco chybělo nebo překáželo. Vidět film, před přečtením není vůbec na škodu. Můžete pak kritizovat co je ve filmu jinak nebo se zamyslet a uznat ze se to Howardovi zase povedlo dokonale vybalancovat.