Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Páté evangelium

74%
4 28
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Páté evangelium Originální název: Das Fünfte Evangelium

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1429-6
Počet stránek: 288
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 46x v přečtených
v knihovně 17x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2005) 80-242-1429-6 288

Když mnichovský obchodník se starožitnostmi přijde při záhadné autonehodě o život, je jeho žena Anne von Seydlitz na pokraji zoufalství. Vše, co jí zůstalo, je film, jehož všechny snímky zachycují tentýž motiv: roztřepený pergamen se starým koptským písmem. Anne brzy pozná, že se za touto písemností skrývá víc, než by se zdálo, protože je jí za pergamenový svitek nabízena fantastická cena. Originál se však ztratil. Anne se obrátí na experty o rozšifrování textu, ale první z nich je zavražděn a druhý beze stopy zmizí. Jen jedno se Anne dozví - jméno na pergamenu, které zní: BARABÁŠ. A tím začíná její dramatická cesta nejen za nalezením originálu, ale i rozluštěním, kdo je nebo byl Barabáš, údajný pisatel pátého evangelia. Podvod, mystifikace nebo historická pravda, která by ve svých důsledcích mohla otřást Církví svatou? (Založil/a: Jenik)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 9. 2014, 17:43
Kniha se mi četla dobře, spád byl unikátní, ale pravdou je, že skutečně nenazývám tento styl literatury jako historický. Je to možná spíš fantasy a ačkoliv se netajím svým katolictvím, mám ráda knihy s touto tématikou. Jen mi to přišlo trochu prvoplánově antikřesťanské.
Ailees
40% 40% 40% 40% 40%
  19. 2. 2012, 18:08
Nálezy nových evangelií, rodina Ježíše Krista a rané křesťanství obecně patří mezi velmi oblíbená témata poslední doby. Inspirována Šifrou mistra Leonarda jsem i já před nějakým časem sáhla se zájmem po knize s tímto námětem. Nerada bych řekla, že Páté evangelium se mi nelíbilo právě kvůli Šifře - vždyť ani z té už tolik nadšená nejsem, jako kdysi (ale to patří jinam). Kniha tak nějak sama o sobě vyzněla do prázdna - děj je rozvláčně, občas s dost nelogickými přeskoky veden k naprosto nepochopitelnému závěru. Osobně jsem měla pocit, jako by příběh skončil někde uprostřed zápletky. Co dodat - jednoduše se mi Páté evangelium nelíbilo.
Veve721
80% 80% 80% 80% 80%
  26. 9. 2016, 5:30
Docela zajímavá kniha s rychlým spádem, napínavá a dobrodružná, ale od pana Vanderberga mám přeci jen raději ty historické s egyptskou tematikou.
Kimon
40% 40% 40% 40% 40%
  31. 10. 2013, 15:51
Sice poměrně napínavé, ale vycucané doslova z autorova palce. I styl psaní neodpovídá těm podle mého soudu úspěšnějším titulům Vandenberga (Odlévač zrcadel, Hetéra, ...)Za historický román bych "Páté evangelium" zcela jistě neoznačoval. Jde sice o pátrání po starém historickém pergamenu, ale v době docela nedávné. Stylem psaní dosti podobné podbízivým akčním románům typu "Šifra mistra Leonarda" od Dana Browna. Dočetl jsem, ale s pocitem promarněného času.