Manželka 22

Manželka 22 Originální název: Wife 22

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-828-1

Domino (2013) 978-80-7303-828-1 300

Manželství je někdy jako bludiště, ve kterém ztratíme jeden druhého. A možná i sami sebe.
Možná to způsobilo těch pár kil, které jsem přibrala. Možná to bylo tím, že jsme si po téměř dvaceti letech manželství přestali mít co říct. Měla jsem zkrátka pocit, že ztrácím sama sebe, přestože mě čeká ještě celá druhá půlka života… Co si s ní počnu? A pak se v mojí mailové schránce objevila výzva k účasti
na anonymním internetovém průzkumu Manželství v 21. století…
Ani ve snu by mě nenapadlo, jak zásadně to změní můj život. Předtím jsem byla Alice Buckleová, manželka a matka, učitelka dramatu a nadšená uživatelka Facebooku, který byl pro mě víceméně jediným spojením se světem mimo rodinu a práci.
Teď je ale ze mě účastnice průzkumu s přezdívkou Manželka 22. A nějak se stalo, že moje korespondence s Tazatelem 101 nabrala nečekaně osobní tón. Brzy se budu muset rozhodnout – a to rozhodnutí zásadně ovlivní moji rodinu i manželství, celý můj život. Ale teď ještě ne, teď musím odpovídat na další otázky. Zjistila jsem totiž, že když se někomu opravdu upřímně svěříte, může to být nečekaně účinné afrodiziakum… (Založil/a: lera)

Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 21:31
Už při pouhém názvu jsem si říkala, že to bude mít něco společného s románem Hlava 22 od Josepha Hellera. A pletla jsem se? Ani ne.

V Hellerově díle Hlava 22 se jedná o odstavec propouštěcího zákona, podle kterého se mají vojáci dostat domů. Vtip spočívá právě v tom, že ať ho vojáci splňují nebo ne, nemohou odejít, protože znění zákona si protiřečí.

A v čem spočívá podobnost příběhu této knihy? V rozporu, který pociťuje hlavní hrdinka Alice Buckleová vůči svému manželovi Williamovi. V jednom momentě ho miluje a nedokáže se bez něho obejít a v další chvíli je unešená Tazatelem 101, ze kterého se na konci knihy vyklube sám William. William nevěděl, jak se znovu přiblížit své manželce, a tak založil falešný účet Tazatel 101, aby se vyptával své vlastní manželky na pocity ohledně manželství a rodiny.
Evelýny
  23. 4. 2014, 20:16
Hezká kniha o vitězství jedné lásky na první pohled, krizi středního věku a o tom, jak je důležitá komunikace. Konec možná trochu neuvěřitelný - ztracený prsten, který čekal celých 2O let na návrat k majitelce. Ale já to chápu jako symol: Kruh uzavřen - vše odpuštěno - jede se dál. Každý, kdo bude chtít, si v této knize ten svůj symbol - ať již ztracený nebo vysněný - najde. Závidím Williama, ale chápu, že nemůžu mít vše. Knihu spíše doporučuji ženám středního věku, které se zde jistě najdou.
Monsoon
  20. 10. 2013, 16:10
Je to nenarocna romanticka inteligentni oddychovka, ve ktere spousta zen - manzelek- najde neco ze sveho zivota. Na me zapusobila vylozene osvezujicim dojmem.
evasamankova
  26. 9. 2013, 18:15
Příjemná kniha na odreagování. Ale nic víc. Celkově velmi předvídatelný děj i konečné vyústění. Nejzajímavější pro mě byly mailové pasáže.
vikhy
  22. 9. 2014, 22:50
Tuto knihu jsem přečetla celkem rychle na dovolené. Trochu mě štval konec, který se dal předvídat už od poloviny knihy.