Odplata

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3878-4

Knižní klub (2013) 978-80-242-3878-4 424

Johna Schwarze zadrželi poté, co na trajektu plujícím z Finska kopl zničehonic přímo do obličeje jiného muže. Něco tu ale nehraje. Co je vlastně člověk, který si říká John Schwarz, zač? V USA mezitím proklíná Edward Finnigan svůj osud. Nenalezne klid, dokud nebude potrestán vrah jeho dcery. Pachatele měli popravit na elektrickém křesle, ale zvláštní shodou náhod k tomu nedošlo. Policejní komisař Ewert Grens ve Švédsku vyslýchá Johna a zprvu vůbec nechápe, co se před jeho očima odehrává. Zdá se, že ve hře je vysoká politika a zároveň spiknutí. (Založil/a: lera)

Börge Hellström Börge Hellström
*25.09.1957

Anders Roslund Anders Roslund
*1961

Adri-Anna
  29. 7. 2014, 17:43
Z Boxíku 21 jsem nebyla příliš nadšena a tak jsem Odplatu stále odkládala. No odsoudit ji bez přečtení k "trestu smrti" byla chyba :-) Je to skvělé smutné počtení :-)
...bohužel ze všech těch severských komisařů je mi Ewert Grens nejméně sympatický :-(
jithushka
  30. 5. 2013, 1:39
To, co fungovalo u předchozí knihy Box 21, u Odplaty nefunguje vůbec. Příběh je těžkopádný, vleče se, některé části knihy by mohly být úplně vynechány a nebylo by to ani trochu znát. Překombinovaný konec byl vážně třešničkou na dortu. Dočítala jsem jenom proto, že nemám ve zvyku knihy odkládat. Příběh potenciál má, ale tak, jak s ním naložilo duo autorů, zůstal nerozvinut. Škoda.
Renyem
  1. 8. 2016, 7:02
Začátek a konec knihy dobrý, to co bylo mezi tím - nuda. Tenhle styl vyprávění mi asi nějak moc nesedl, příběh se vlekl a některé pasáže bych vynechala a zkrátila knihu tak na 300 stran. Jako výrazné plus a to co zachránilo v mých oči celou knihu, byl konec...docela zajímavý konec..
Mortal3000
  1. 6. 2016, 21:40
Celkově mohl být příběh velmi zajímavý, ale špatně se mi to četlo a příběh byl utahaný. Nepřitahovalo mě to a musel jsem se nutit do čtení. Nelíbil se mi úzkoprsý pohled autora a už vůbec jsem nepobral závěr, vymyká se přesvědčení a vizi hlavnímu "záporáku" ...
Réz...
  12. 10. 2013, 14:57
Naprosoto souhlasím s Jitushkou. Box jsem sice nečetla, ale tohle byl přestřel. Vůbec nebylo potěšením knihu číst, bylo to jako koule na noze, které už se chcete co nejdříve zbavit. Jak bylo řečeno, příběh dobrý, pojetí a zpracování zlé.