Dějiny Ruska

Dějiny Ruska Originální název: Dějiny Ruska

Nakladatelství Lidové noviny - 2008
ISBN: 80-7106-658-3

Nakladatelství Lidové noviny (2008) 80-7106-658-3 576

Dějiny Ruska od našich předních historiků zabývajících se touto problematikou zpracovávají historii tohoto států od počátků až po současnost. Nevyhýbají se ani komplikovaným a rozporuplným okamžikům i jejich hodnocení. Kniha je jedním z nejžádanějších titulů této populární řady. (Založil/a: Jenik)

vladislaus
  30. 5. 2014, 14:27
Tyto dějiny Ruska jsou velmi kvalitně zpracované a navíc jsou i čtivé. Mně při čtení této knihy napadlo, že carismus v Rusku je tak zakořeněný, že byl Leninem a Stalinem zapracován i do marxismu-leninismu a drží se dál dodnes i za Jelcina, Putina a dalších.
Ivulina
  7. 6. 2013, 21:48
Právě se prokousávám kapitolami Dějin Ruska ke zkoušce příští pátek.. kdyby všechny zkoušky vyžadovaly takovouto literaturu, neuchylovala bych se ke zkráceným zápisům!! Je to velmi čtivě podáno, nepodobá se to žádné učebnici, kterou znám. Opravdu mohu doporučit každému, kdo se zajímá o historii nebo by se jen chtěl o Rusku něco "nenásilně" dovědět.
(dodatek: vydání 3. je obohaceno o události let 1996-8)