Muž s unavenýma očima

Muž s unavenýma očima
Originální název: Muž s unavenýma očima
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2802-8

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2802-8 240

Napínavý příběh s kriminální zápletkou se odehrává v rozmezí několika dnů v kulisách sychravé podzimní Prahy. Právě zde se tragickým způsobem protnou osudy čtyř osob: bývalého policisty Mikuláše, jeho kolegy Valiho, pohřešovaného majitele loterijní firmy a neznámého muže v kapuci, jehož role je pro životy ostatních klíčová. Vše začíná nečekaným zmizením podnikatele, po jehož stopě se díky zveřejněné finanční pobídce okamžitě vydává nejen policie. Ačkoli pátrání zprvu vede jen k dalším a dalším otazníkům, postupně se jeho jednotlivé pramínky začínají slévat v jeden mohutný tok, který nakonec vyústí do děsivé scény, o níž ani jeden ze zúčastněných nestál…

Autor, píšící pod pseudonymem, je bývalý kriminalista a jeho příběh je založený na reáliích policejní práce. Jako někdejší detektiv může čtenáře konfrontovat nejen s činy jednotlivých postav příběhu, ale též s postupy a metodami práce těch, jejichž úkolem je takové jednání mapovat a odhalovat. (Založil/a: al-ma)

jm
  9. 7. 2015, 14:05
První kniha z volné série, prvotina autora. Strhující. Ale.. zatímco u knihy "Bez těla", kterou jsem četla jako první, jsem se i bavila a občas zasmála, tahle byla na mou obrazotvornost místy moc.. Přiznávám, že jsem pár odstavců přeskočila. (ale také, že už jsem četla i "drsnější" popisy)