Dějiny Skotska

Originální název: Dějiny Skotska

Nakladatelství Lidové noviny - 2007
ISBN: 80-7106-875-4

Nakladatelství Lidové noviny (2007) 80-7106-875-4 352

Skotsko má již dlouho přídech romantismu, který vyplynul z několika skutečně dramatických osudů a událostí: Marie Skotská, Bonnie princ Charlie, William Wallace či Robert Bruce – ti všichni hráli svou významnou roli v odporu proti anglické agresi. Dnes můžeme říci, že to vše se velice dobře využívá pro turistický průmysl. Ale v posledním půlstoletí vznikl bezpočet akademických prací, které si kladly za cíl lépe vysvětlit skotskou minulost – a to nejen ve Skotsku. Stejně tak motivovalo zájem o neanglické části Britských ostrovů vágní používání slova ,Británie‘ v televizi a knihách. (Založil/a: Jenik)

#skotsko

Bloodym
  3. 12. 2013, 8:49
Dějiny Velké Británie miluji, ale Barbara Erskinová mě naučila milovat Skotsko, takže nad koupí této knížky, kde bych se dozvšděla historii tohoto království jsem neváhala.
Hledající
  28. 12. 2015, 20:57
Nádherná krajina, drsné podnebí, dějinná hrdost a boj horalů za svobodu, klany, kilt, whisky nebo "Doktor Jekyll a pan Hyde" .. po procestování tohoto úžasného koutu světa byl jen krůček si přečíst něco podrobněji o minulosti "země bodláků" a rozhodně nebylo zklamání.
moonchild
  3. 9. 2013, 13:57
V této zemi se nachází další můj oblíbený hrdina z románu Barbary Erskine král Alexandr 2. Skotský.Musel být nádherný když měl tolik milenek.