Osud

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fortuna Teen - 2013
ISBN: 978-80-7321-688-7

Fortuna Teen (2013) 978-80-7321-688-7 312

Ve třech svazcích (Křídla, Kouzlení, Iluze) jsme sledovali dramatické osudy neobyčejné dívky Laurel. Víla, která vyrostla a dospěla ve světě lidí a našla zde skutečného přítele, nemůže zpřetrhat svazky s rodným Avalonem – zvlášť když vílí říši hrozí smrtelné nebezpečí. Laurel a Tamani jsou připraveni postavit se na odpor silám zla a Avalon ubránit. Naštěstí v tom nejsou sami, na pomoc jim přichází David a další věrní přátelé. Jejich odvaha sehraje v boji významnou roli. Podaří se Laurel a jejím přátelům zachránit Avalon? Komu dá Laurel nakonec přednost – Davidovi, nebo Tamanimu? Závěrečný díl série přináší dramatické rozuzlení celého příběhu. (Založil/a: jatox)

Aprilynne Pike Aprilynne Pike
*1981

Celupka
  23. 2. 2013, 22:01
Závěr ságy o florelách měl spád, stále se tam něco dělo a nebyla tam žádná hluchá místa. S tím, jak vše dopadlo, jsem spokojená. Nejvíc mě nadchl úplný závěr (Davidův dopis pro Chelsea) - ten byl na vyšší úrovni než celá knižní série a lehce mne i dojal. Mělo to hloubku, kterou celý příběh jaksi trochu postrádal.
LiaFee
  23. 10. 2016, 20:57
Chtěla bych napsat přídavné jméno, které by označilo konec série, ale nemůžu se rozhodnout. Uspokojivý? To zní moc neutrálně, celkem se mi líbilo, co autorka vymyslela. Důstojný? Překvapivý? Myslím, že až na pár drobností jsem takové zakončení čekala.
Tak na to asi nepřijdu.
Čtvrtý a poslední díl je vlastně celý o velké bitvě o vílí říši. To jsem čekala a tím pádem jsem ani nebyla vůbec zklamaná (a musím říct, že obdivuju autory, co dokáží celou dobu popisovat jeden dlouhý děj). Četla jsem tu v komentářích, že série se postupně zlepšuje, a asi budu souhlasit. Nejvíc mě na celé sérii bavily lektvary, takže jsem si musela počkat, než se s nimi Laurel trochu naučí :D
Dále chci pochválit postavy a jejich role. Mám pocit, že teď má konečně každý své místo v příběhu, i Chelsea, kterou jsem nejdřív považovala jen za postavu nejlepší kamarádky, která v příběhu nesmí chybět. Takže ano, pokud jste se do série pustili, rozhodně ji dočtěte do konce. Budete se pak na všechno koukat jinak. (A zjistíte, s kým Laurel skončí :D)
Jediné, co mě opravdu zarazilo, byla autorčina poznámka na konci, kde se nám snažila tvrdit, že celá série byla vlastně o Davidovi. To mi tak opravdu nepřišlo.
lukablak
  1. 9. 2013, 21:38
Miluju tuhle knihu. Dopis trochu překvapivý :) velmi doporučuji celou serii. Dávám zaslouženě 5 hvězdiček .)
Karciina
  18. 4. 2013, 20:01
Naprosto skvělá série, obzvláště tento poslední díl. Splnil všechná má očekávání a mohu ho všem jen doporučit. :)