Výtvarné umění Zeměplochy

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Talpress - 2005
ISBN: 80-7197-244-4

Talpress (2005) 80-7197-244-4 112

Zeměplocha - nejoblíbenější série v žánru humoristické fantasy - má svůj původ v představivosti Terryho Pratchetta, ale během těch více než třiceti knih začala žít svým vlastním životem. V této výpravné obrazové publikaci se malíř Paul Kidby pustil na svou vlastní cestu Zeměplochou a ztvárnil v ní množství postav, které si získaly nadšené čtenáře po celém světě. První sbírka Kidbyho zeměplošských ilustrací byla uveřejněna ve sborníku Terry Pratchett portfolio. Další zeměplošský příběh, který napsal Terry Pratchett a Paul Kidby ilustroval, Poslední hrdina, se stal skutečným bestsellerem.

Terry Pratchett Terry Pratchett
*28.04.1948 - †12.03.2015

prkali
  2. 2. 2013, 20:22
"Lidé se Smrťovi smějí - vím to jistě, protože když si krátce zastepoval na scéně v českém profesionálním představení Soudných sester, diváci se bouřlivě dožadovali přídavku -, ale lebky, přestože se usmívají, nejsou příliš veselé."
jeane987
  7. 4. 2013, 13:39
"Když jsem začínal s navrhováním Ankh-Morporku, neměl jsem na mysli žádné konkrétní město. Bylo to prostě konfekční středověké evropské město uzavřené hradbami, kterým se klikatí řeka. Ale kdybyste se měli držet mé představy, pak byste vzali velký kus obchodního města Tallinu a smíchali ho s velkou částí staré Prahy - Karlovu mostu chybí jen sochy hrochů, aby mohl představovat Mosazný most."
MichalRohlice
  3. 2. 2015, 22:26
Velice mě potěšilo, že při budování Ankh-Morporku si vzal inspiraci i v Praze a zabudoval do tohoto úžasného města i náš Karlův most.