Zločinci a kavalíři

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5232-9

Moba (2013) 978-80-243-5232-9 200

Kdo postupně vraždí všechny členy gangu, který na Moravě distribuuje padělané mince? Jak se prolíná svět vznešené aristokracie s temným podsvětím zločinců a vrahů z počátku 17. století? Jaké intriky spřádá dvůr krále Matyáše a dvůr císaře Rudolfa? Proč je ve vězení mučena těhotná znojemská poběhlice? V poutavém vyprávění nahlídneme pod pláštík bouřlivých dějů z období vzájemné nevraživosti dvou habsburských bratrů a poodhalíme tajemství, o kterých historie zatím mlčela... (Založil/a: al-ma)

Petr Šuleř Petr Šuleř
*03.05.1948

Desmond
  16. 10. 2013, 8:34
S prvotinami bývá problém. Petr Šuleř nenapsal špatný nebo nezajímavý příběh. Problém spočívá v jeho uchopení. Děj jsem místy postrádal - místo něj autor rozepisoval vztahy mezi šlechtou, minulost nebo budoucnost postav, která ale s hlavní příběhovou linií nijak nesouvisela a nebýt v knize, nic by se nestalo. Dále románu chybí hrdina, který by příběh táhl - žádná z postav není totiž nijak výrazněji prokreslena. Spíše než skutečný román mi tak kniha místy připomínala odbornou historickou práci, kterou autor narouboval na román. Výsledek je tím pádem polovičatý.