2666

2666 Originální název: 2666

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0611-4

Argo (2012) 978-80-257-0611-4 856

V kompozičně bohatém románu 2666 se mísí detektivka s eposem, filozofický román s básní, citová výchova s vědeckofantastickou literaturou, novinová reportáž s lékařskými záznamy šílených stavů choré mysli. Hlavními hrdiny jsou tři profesoři německé literatury, které spojuje láska k dílu tajemného spisovatele Archimboldiho i k jejich anglické kolegyni. Čtyři badatelé se vydají po stopách Archimboldiho do Mexika, kde se dozvědí o řadě brutálních vražd žen a dívek. Tyto zločiny se vinou pěti knihami románu, zrcadlícího dnešní šílenou společnost, kterou snad může zachránit jen literatura. (Založil/a: dadamistress)

Roberto Bolaño Roberto Bolaño
*28.04.1953 - †15.07.2003

Ginnidlo
  20. 10. 2013, 10:22
Neskutečná kniha plná překvapení, emocí, milých dějů a schopnosti napsat jednu větu na čtyři stránky. Autor sice píše páté přes deváté a člověk se opravdu musí sopustředit na každé slovo, ale výsledek stojí za to:-)
badatel
  27. 10. 2013, 8:18
Skvělá knížka, pro mě hlavně pátá část byl absolutní požitek ze čtení. Poznámka: Anežka Charvátová dostala Cenu Josefa Jungmanna za nejlepší literární překlad roku 2012 právě za překlad 2666 ze španělštiny.
Jana Edita
  26. 4. 2016, 21:15
Hlavně se mě neptejte, o čem to bylo. Náročný, hutný text, který mi chvilku připomínal Eca, jindy Kafku, poslední (dle mého názoru nejlepší) část se mi zdála jako vystřižená z Plechového bubínku.
Fantastický překlad mě nutil číst stále dál, i když jsem se mnohokrát ztrácela, jak se na scéně objevovaly další a další postavy, aby jen o pár stránek dál nenávratně zmizely.
Jsou knihy, které se nečtou jen proto, abychom se dozvěděli, "jak to dopadne".
2666 je jednou z těchto monumentálních knih. Doporučuji.