Africký příběh lásky

Africký příběh lásky

Podtitul: Život v keňském národním parku

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2071-9

Ikar (2013) 978-80-249-2071-9 384

Strhující příběh z exotického prostředí popisuje životní osudy Daphne Sheldrickové. Narodila se v Keni, vyrůstala obklopená překrásnou přírodou a není divu, že si tento svět zamilovala. Péči o zvířata, především o osiřelá mláďata, zasvětila celý život. V jedinečné autobiografii líčí své bohaté zážitky, studium, první lásku a zasnoubení, popisuje boje hnutí Mau Mau proti bílým osadníkům. S manželem, správcem národního parku Tsavo, se jí podařilo odchovat a vrátit do přírody mnoho ohrožených druhů, dodnes se stará o úspěšný sloní sirotčinec, jediné zařízení svého druhu v Keni. (Založil/a: alča87)

EvaPok
  5. 10. 2016, 20:03
Krásná kniha popisující životní příběh ženy, jejich předků, dětí, slonů a jiných svěřenců v prostředí africké Keni.. Doporučuji, je to moc zajímavá kniha.
Karola
  21. 12. 2014, 18:43
Daphne Sheldricková byla výjimečná žena. Obdivuji její úsilí a těší mě, že její práce přetrvala i přes velké překážky dodnes, jak dokládá dokument, který běžel v České televizi - Deník sloní rodiny.