Bílá magie

Podtitul: Zasvěcení

Fontána - 2013
ISBN: 978-80-7336-697-1

Fontána (2013) 978-80-7336-697-1 168

Obyčejná kniha? Nikoli! Naleznete v ní tajné recepty na rituální lázně, magické lektvary, nástroje pro moderní čarodějky a mnoho dalších věcí. Toto dílo zpřřístupňuje bĺou magii - tedy způsob, jak k sobě přitáhnout pozitivní vlivy - každému, kdo o ni projeví vážný zájem. Jde o praktickou a nepostradatelnou příručku pro ty, co se chtějí naladit na vyšší energie. (Založil/a: alča87)

Marselle
  24. 4. 2016, 18:12
Kniha se příjemně čte, je plná dobrých rad a tipů. Určitě doporučuji přečíst všem, kteří se zajímají o drobné kouzlení, ale i těm, kteří si chtějí jen přečíst pár rad s bylinkami a dalšími pomůckami, které se používají při rituálech :-)
spirlice
  13. 9. 2013, 21:15
Bílá magie je relativně nový termín,zavedený ve středověku.Tehdy měl především naznačovat,že magie není nebezpečná a není důvod se jí obávat.Dále mělo používání tohoto názvosloví ochránit mága či čarodějnici před postihem ze strany církve.Slovem bílá chtěli zdůraznit nevinnost a čistotu svých záměrů,což jim před inkvizicí stejně nepomohlo.
Pro nás pojem bílá magie odpovídá potřebě analytického myšlení moderního člověka,který cítí touhu vše katalogizovat a nálepkovat,ale ve starých časech byl neznámý.Egyptští, keltští či sumerští mágové by pravděpodobně vůbec netušili,co tím myslíme.
V současnosti tento termín neoznačuje jinou magii,spíše jistou část magie,výběr těch relativně bezpečných magických postupů.