Zloděj víry

Zloděj víry Originální název: Thieves of Faith

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-454-2

Domino (2009) 978-80-7303-454-2 447

Mistrovský zloděj Michael St. Pierre stojí před neproveditelným úkolem a neřešitelným dilematem zároveň... Když zdrcený smrtí milované manželky našel svého pravého otce, měl pocit, že mu osud konečně ukázal vlídnější tvář. Do jeho života však vzápětí zasáhl zvrhlý šílenec, který se rozhodl využít Michaelova jedinečného zlodějského umu k tomu, aby získal vytoužený poklad - klíč k tajemství věčného života, který kdysi doputoval do Kremlu z Byzance. Michaelovi nezbývá než se vydat společně s kamarádem Buschem a tajemnou Susan na výpravu, která svou nebezpečností přesahuje všechno, co kdy zažil. Proti nim stojí nástrahy v podobě zatopených chodeb kremelského podzemí, celá ruská armáda, ale i podlá zrada ve vlastních řadách. Kdo je vlastně spojenec a kdo je nepřítel? Zjistí to Michael včas, anebo on i tajemný byzantský poklad padnou do rukou šílence, který si na Korsice buduje celosvětové impérium? (Založil/a: skjaninka)

Richard Doetsch Richard Doetsch

ondrasek
  15. 7. 2015, 7:26
Třináctá hodina i Zloděj nebes pro mě byly naprosto strhující knihy, proto jsem se obrovsky těšil i na Zloděje víry.
Nyní, bezprostředně po dočtení, jsem mírně zklamán. Tak jako Dan Brown honí Roberta Langdona z místa na místo po světových památkách, tak i Doetsch honí Michaela s jeho sympatickou partou sem tam, je to plné akce a napětí a to je v pořádku.
Ale když poněkolikáté (po jedenácté?) někdo z těch zlých přiloží naprosto nepozorovaně někomu z hodných studenou ocel kvéru k hlavě či do zad a hodní se z toho bez ztráty kytičky vždy dostanou, tak po dvanácté jsem si jenom řekl "ale néé, už zas..." Kulky sviští kolem hlav, ale umírají jen ti zlí, resp. jejich pohůnci - což je samozřejmě dobře, ale taky dost utažené za pačesy.
Uvidim, co na to Zloděj temnoty, ale už se na něj nebudu tolik těšit.
orisi
  17. 1. 2014, 12:16
Knížku jsem četl dost dlouho. Kdyby člověk neměl žádné starosti a povinnosti to by se četlo ;) . Příběh má švih . Perfektní zvraty , dá se říci že je kniha "akční " . Velmi dobře vykreslené postavy , jejich charaktery a vztahy , krásně popsané. Autor popisuje Kreml a podzemí jako by ho znal na vlastní oči. Je jasné že strávil hodiny vyhledávaní těchto informací, ale výsledek stojí za přečtení ! Jen mě mrzí že Domino už nebude vydávat jeho další knihy. Případně ve Slovenštině nebo Slovinštině to mě nedělá potíže. Snad se jeho knih ujme jiný Český nakladatel.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 18:23
Kniha byla skvela ctela se jednim dechem a zase skvela mista , města a dej.Nevidim to jinak nez na 5 hvezdicek.
michelledo
  19. 4. 2011, 21:40
Velice čtivá kniha, děj byl přepichován napětím. Lepší thriller jsem zatím nečetla. Dávám plný počet bodů!!! Nevíte někdo, jestli nebyla kniha zfilmována?