Třináctá hodina

Třináctá hodina Originální název: Thirteenth Hour

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-487-0

Domino (2009) 978-80-7303-487-0 308

Co byste udělali, kdyby bylo možné vrátit čas? Nick Quinn je na dně: nejenže se stal svědkem vraždy své milované ženy, ale navíc ho policie považuje za hlavního podezřelého. A jako by toho nebylo málo, v jeho poklidném městečku havaruje letadlo a všech dvě stě cestujících zahyne. Když zdrcený Nick čeká ve výslechové místnosti na právníka, má pocit, že pro něj už všechno skončilo. Mýlí se. Namísto právníka ho navštíví neznámý muž a sdělí mu stěží uvěřitelnou věc že svou ženu možná ještě pořád může zachránit. Nick se zpočátku samozřejmě zdráhá uvěřit, ale když pochopí, co mu tajemný dobrodinec skutečně nabízí, vydává se na zběsilý závod s časem anebo spíš proti proudu času , ve snaze zabránit oběma tragickým událostem. Vzápětí se ukáže, že na sebe nevzal snadný úkol. Na rozdíl od běžných amatérských detektivů potřebuje dopadnout zločince dříve, než vůbec nějaký zločin spáchají. Veden ryze dobrými úmysly však svými činy způsobí ještě větší katastrofy a pozvolna dospívá k závěru, že měnit osud je mnohem těžší, než by se mohlo na první pohled zdát. (Založil/a: skjaninka)

Richard Doetsch Richard Doetsch

janeicka
  7. 2. 2014, 18:53
Třináctá hodina mne zaujala zajímavým konceptem příběhu, kdy vlastně v každé kapitole prožijeme s hlavním hrdinou Nickem jednu hodinu a pak se vrátíme o dvě hodiny zpět. Jenže samozřejmě není tak úplně lehké změnit osud, i když máte možnost vrátit čas a prožít opět 12 hodin před tragédií. Příběh je čtivý a zajímavý, ale na můj vkus byl dlážděn přemírou násilí a dalších mrtvol, což mi trochu vadilo. Přesto mohu knihu doporučit ;-)
teola
  9. 6. 2012, 21:22
V levných knihách za pár šupů, nekupte to, že... Ale kniha mě opravdu překvapila, je napínavá a celkově opravdu povedená.
ondrasek
  5. 3. 2014, 16:32
Doetsch mě touto knihou překvapil jako už dlouho nikdo. Je naprosto úchvatná. Samotný prvek skoků v čase, kdy můžeme změnit minulost, je pro mě fascinující. A když to pak někdo umí takhle skvěle napsat, tak to prostě nemá chybu. 1A.
Balu
  20. 5. 2014, 23:19
Čtivá kniha (zvládl jsem ji za dva dny) s velmi zajímavým námětem - hlavní hrdina cestuje časem postupně po jednotlivých hodinách dvanáct hodin do minulosti ve snaze zabránit vraždě své ženy a dopadnout jejího vraha dřív, než zločin spáchá.
Důvodem, proč nedám pět hvězdiček, je neustálé připomínání toho, jak Nick Julii miluje a jak pro ni udělá všechno... ne tedy, že by se to tam přímo nehodilo, ale po čase jsem si připadal jako při čtení červené knihovny. V pozdějších fázích to už vyloženě brzdilo děj. To je ale spíš můj osobní postoj, jsem od přírody cynik.
Důvodem, proč dávám celé čtyři hvězdičky, je poměrně drsný thriller, který se skrývá za výše zmíněným.
Mimochodem, komu kniha svým zpracováním také připomněla film Memento?
Ra-Amon
  22. 5. 2013, 10:23
Velmi dobře napsaná kniha, četla se opravdu rychle a děj vás doslova pohltil. Ze začátku jsem nevěděl co čekat od toho,že se každým přečteným dílem posouvám naopak zpět,ale autor to napsal opravdu bravurně a v na konci každé kapitoly jsem se již těšil jak dopadne hodina předtím. Ani po přečtení předposlední kapitoly se nedalo vytušit jak to celé vlastně dopadne. Kniha byla plná napětí od samého začátku. Hodnotím pěti hvězdičkami a dávám do oblíbených,tahle kniha si to zaslouží.
Politre
  1. 1. 2012, 21:27
Knihu jsem si kupoval a neměl jsem na ni žádné velké nároky, a možná proto mě kniha dost překvapila svou kvalitou, každopádně na absolutní hodnocení to není, přesto ji můžu doporučit. Dávám 8.3/10
Pitri.s1
  7. 1. 2011, 11:30
jedna z nejlepších a nejnapínavějších knih, které jsem kdy četla... výborný námět a skvěle vykreslené postavy i situace... Richard Doetsch se pro mě stal nečekaně i dalšími knihami neodolatelný