Algebra bez (m)učení

Algebra bez (m)učení

Podtitul: Od arabských matematiků k tajným šifrám: matematika v každodenním životě

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Grada - 2012
ISBN: 978-80-247-4123-9

Grada (2012) 978-80-247-4123-9 176

S algebrou se můžeme setkat všude kolem nás. Ať si to uvědomujeme nebo ne, popisuje a ovlivňuje svět v mnoha jeho podobách: od počtu okvětních lístků kopretiny až po úrokovou sazbu hypotéky. Abychom algebru mohli běžně používat a bavila nás, nemusíme být nutně počítačovými mágy či matematickými génii. Bez rovnic a vzorců, bez věcí, které vypadají jako 3x + 5 = 9, bez aritmetických operací, logaritmů a dalších tajemství algebry to přirozeně nejde. Ale můžeme to zvládnout bez mučení a školního drilu. S lehkostí a elegancí vás kniha Algebra bez (m)učení povede na cestě za poznáním dějin vývoje algebry a matematiky. Potkáte mnoho fascinujících osobností z celého světa, od řeckých a arabských vzdělanců až po novodobé matematické génie, a seznámíte se i s jejich převratnými myšlenkami. Výklad je doplněn množstvím různorodých úkolů a problémů ve formě jednoduchých cvičení, která se můžete pokusit vyřešit sami a ověřit si, že jste plně pochopili popsané základní algebraické a matematické koncepty. (Založil/a: Jamesová)