Slavné vily slavných

Originální název: Slavné vily slavných

BVD - 2013
ISBN: 978-80-87090-63-3

BVD (2013) 978-80-87090-63-3 180

Den co den míjíme bez zvláštního povšimnutí nekonečné množství budov, domů a staveb vůbec. Přesto jsou však mezi nimi mnohé, které si naši pozornosti naopak víc než zaslouží. Zejména proto, že se do jejich stěn a zdí provždy otiskly síly ducha, osudu a charakterů jejich svým způsobem velkých obyvatel. Slavné vily slavných je kniha, která svého čtenáře neinformuje jen o uměnovědných či architektonických detailech pražských, respektive českých rodinných domů, chcete-li vil, nýbrž především o jejich osudech ve srozumitelném kontextu například s životními příběhy Martina Friče, Jana Wericha, Dr. Jaroslava Preisse, bratří Čapků, Vlasty Buriana, Miloše Havla, Lídy Baarové, Karla Svobody, Edvarda Beneše, Karla Gotta – plus dalších nejméně patnácti velkých českých osobností, dodnes právem hodných naší pozornosti. Slavné vily slavných, vypravené společně s cenným dobovým, ale i současným původním fotografickým materiálem, jsou možná svérázným a u nás zatím neobvyklým, nicméně jednoznačně cenným příspěvkem do všeobecně žádané nabídky české memoárové literatury. Anebo, chcete-li, literatury faktu. (Založil/a: alča87)