Vášnivá a nespoutaná

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3818-0

Knižní klub (2013) 978-80-242-3818-0 304

Barvitý román vypráví o královně Eleonoře Akvitánské – nejpozoruhodnější ženě středověku. Byla samostatná a cílevědomá; proslula svou krásou, nespoutaností, inteligencí a odvahou. Už jako francouzská i anglická královna, provdaná za francouzského krále Ludvíka VII. a matka dvou dcer, se seznámila s mladým Jindřichem Plantagenetem. Vznikl vášnivý vztah, který živila nejenom touha, ale i vidina, že by se spolu mohli stát nejsilnějším vládnoucím párem tehdejšího západního světa. Ponořte se do příběhu z časů, kdy Eleonora opouští francouzský dvůr a snaží se získat divokého normandského vévodu, do něhož vkládá veliké naděje – a sny o získání další koruny. (Založil/a: alča87)

Cecelia Holland Cecelia Holland

Bloodym
  28. 4. 2013, 18:57
Eleonora Akvitánská je moje oblíbená historická osobnost a přečtu o ní vše, co mi přijde pod ruku a tohle je podle mě, zatím nejméně zdařilá kniha o této královně, které jsem četla.