Žoldnéři

Žoldnéři Originální název: Žoldnéři

Poutník - 2009
ISBN: 978-80-85892-89-5

Poutník (2009) 978-80-85892-89-5 357

Polovina dvacátého třetího století. Pluto se dostalo před oběžnou dráhu Neptunu a blíží se k perihéliu. Krvavé období korporačních válek o vládu nad sluneční soustavou, které uvrhly lidstvo ve vývoji o století zpět, jsou stále ještě bolavou vzpomínkou, ale mocenská hra opět začíná nabírat na obrátkách. Právě na Plutu se nachází sto padesát let stará průmyslová základna a ten kdo ji ovládá, má přístup k předválečnému knowhow - biologickým nanotechnologiím. V honbě za ziskem pouští lidé z láhve džina, proti kterému byla jaderná hrozba dvacátého století jen pouťovým strašidýlkem. A džina chtějí všichni. Skupina elitních hi-tech žoldnéřů provádí extrémně utajený výsadek, aby pro svého zaměstnavatele získali kontrolu nad průmyslovou bází a to beze ztrát na životech civilistů. Jenomže v reálném světě neexistuje nic jistého, jen více či méně pravděpodobného. Jako už tolikrát v minulosti se něco zvrtne, blesková akce absolutních profesionálů přerůstá v něco jiného, hrůznějšího: Orbitální obranné komplexy, flotily termojaderných křižníků, ultimativní pozemní zbraně... Šest miliard kilometrů daleko od slunce, v říši metanového ledu při mínus dvěstěčtyřiceti stupních pod nulou je lidské tělo tak neskutečně křehké... (Založil/a: skjaninka)

Tomáš Bartoš Tomáš Bartoš

Zelda knihkupec
  3. 4. 2016, 19:26
Žoldnéři nejsou vůbec špatní, výtečná oddychovka čtenáře donutí neodložitr, ale záleží kdy je čtete. Protože do žánru military sci-fy nepřináší nic nového, žádnou invenci, přesto kniha má vše co je třeba, nabízí, boj, technické vychytávky, A.i., akci, sebeobětování, tajemno atp... Takže kvalitní žánrovka kterou si chcete přečíst pokud jste už nečetli tunu military s-f.
lipo80
  13. 8. 2012, 13:56
Po dočtení jsem byl velmi příjemně překvapený a Žambochovo "požehnání" je tomu důkazem... mrazivá atmosféra, skvělý příběh a moc dobře napsáno.
ouki
  9. 3. 2011, 15:35
Jak není sci-fi můj šálek kávy tak u téhle knihy jsem zažíval mírný orgasmus.Postavy s perfektními charaktery,zápletka rozvíjející se akorátní rychlostí,reálné popisy bojů....prostě kvalita které by mohlo případné pokračování jen uškodit.
tentononc
  1. 3. 2011, 18:56
Dle mého názoru dokonalé sci-fi. Spousta technických blbůstek, samozřejmě včetně relativně podrobných popisů, parta drsňáků s velkými kvéry (nic si tím nekompenzuji ;-) ) a pořádný dějový spád. A tak to má být.
NerdNop
  16. 2. 2011, 23:03
Velmi dobře napsané Sci-fi. Dokáže vtáhnout do děje tak, že si člověk neuvědomuje čas, který plyne kolem a celou knihu dokáže přečíst na jedno posezení (alespoň můj případ).