Novicka

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-817-5

Domino (2013) 978-80-7303-817-5 480

Ten hrůzný výjev v klášteře svaté Markéty šokuje i zkušené detektivy: novicka, sestra Camille, leží brutálně uškrcená na podlaze. Má na sobě zteřelé svatební šaty a ve tváři předsmrtnou hrůzu.
Valerie Houstonová je tragickou smrtí své sestry zdrcena. Dlouho Camillu prosila, aby ze svaté Markéty odešla, ale ta se rozhodla nadále nosit řeholní roucho a stát se samozvanou mučednicí. Nebylo to bohužel poprvé, co učinila špatné rozhodnutí: do konventu vstoupila částečně i proto, že se před časem snažila svádět Valeriina manžela Sladea.
Valerie se nemůže zbavit dojmu, že policie nevěnuje vyšetřování vraždy dostatečnou pozornost, a tak se do pátrání pustí sama. Brzy zjistí, že život v klášteře má hodně daleko do poklidného útočiště, za něž ho mnozí považují. Nejvíce ji ovšem překvapí zjištění, že její vlastní sestra vedla tajný život, o němž neměl nikdo tušení.
Vlastně měl – její vrah, který je zjevně odhodlán nadále prolévat krev, aby učinil z kláštera svaté místo podle svých vlastních zvrácených představ. Valerie pochopí, že nemá jinou možnost, než odhalit zabijáka co nejdříve. Pokud se jí to totiž nepodaří, stane se jeho příští obětí právě ona… (Založil/a: Snicketka)

smajlinka
  23. 8. 2014, 13:24
Knížka nebyla špatná, ale tak nějak zvláštně zamotaná u některých postav jsem pořád čekala, kdy sehrají svoji úlohu a pak nakonec nic. A ten konec? Strašně uspěchaný, chaotický a na to, že se děj téměř 500 stránek nějak vyvíjel, tak ten závěr mi připadal vyumělkovaný
maurarita
  30. 7. 2015, 15:53
Hezká detektivka z prostředí kláštera , děj měl zajímavý spád , tajemství nelze snadno odhalit ,takže konec je dost překvapující.
Nellienka
  23. 8. 2016, 0:09
Konec překvapivý, tak jak to má u správných detektivek být - ale ne tak, abych si z něj sedla na zadek.. Co se týče děje, tak celá kniha byla tak nějak ospalá.