Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dar vlka

57%
3 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dar vlka
Autor:
Originální název: The Wolf Gift

Nejnovější vydání:
Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-652-7
Počet stránek: 484
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 20x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 6x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Baronet (2013) 978-80-7384-652-7 484

Nový svět – moderní, přitažlivý, plný špičkových technologií – a uprostřed něj příběh tak starý a přesvědčivý, jako samotná historie: stvoření vlkodlaka, přepracované a znovu sepsané Annou Riceovou, vypravěčkou fascinujících příběhů a čarodějkou, která dokáže vytvořit neobyčejné světy. Mladý reportér nedávno zaměstnaný u San Francisco Observer. Starší žena, vítající jej v majestátním rodinném domě. On tam přijel psát článek. Ona chce urychleně prodat onen dům. Náhodné setkání mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi. Idylická noc – přerušená tragickou událostí – mladý muž je bezdůvodně napaden, pokousán šelmou, ze které díky tmě spatří pouze obrys. Brutální epizoda děsivým způsobem změní Reubenovi celý život. Mladý muž je lapen v extázi a v hrůze, snaží se přijmout, čím se stal, a obává se budoucnosti. Zároveň ho ale vlčí dar nesmírně vzrušuje. Odolává potěšení a vlčí divokosti… zároveň získal silný smysl pro dobro. Na stopě mu jsou vládní složky, média a vědci (důkazy plynoucí z DNA ohrožují jeho dvojí život). Potkává opravdovou lásku a přemýšlí nad stále se vynořujícími otázkami týkající se jeho nové existence: Proč a jak tenhle dar získal? Jaký doopravdy je? Co znamená ona tajemná posedlost dobrem? A jsou tu další takoví jako on – strážci, kteří jako oko v hlavě střeží prastará tajemství a znalosti z alchymie? Během hledání cesty, jež by spasila jeho duši, prožíváním situací, ve kterých musí čelit pokušení, si začíná uvědomovat, že se stává obojím - člověkem i vlkem. (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Kanuska
20% 20% 20% 20% 20%
  22. 5. 2013, 21:53
čekala jsem něco temného, rozpolceného... místo toho jsem dostala sladký, jednoduchý, přímočarý, místy až naivní příběh bez kousku překvapení. - Pointu jsem tam též nenašla. Tato kniha je pro milovnice přesládlé nerálné romantiky s dokonalým hlavním hrdinou jenž je anděl a zvíře v jednom.
Lucy Sisk
60% 60% 60% 60% 60%
  16. 11. 2015, 19:25
Obsahuje spoiler spoiler Anne Rice v knize Vlčí dar přivádí také řeč na tajné organizace, které se snaží chytat vlkodlaky a experimentovat na nich. Lidská krutost je nezměřitelná, jak se později ukáže. A protože autorka tuší, že čtenář nebude spokojen jen s Reubenem, který poklodá otázky ohledně svého bytí, vstoupí na scénu i jiní jeho druhu "Morphenkind". Felix Nideck, Margon Bezbožný, Thibault, Frank a Sergej. Reuben jednoho večera omyle předal vlčí dar šestnáctiletému chlapci Stuartovi. Historie o vzniku vlkodlaků otvírá první jejich druhu - Margon.

Kniha je psána čtivě, ale na konci se děj sune hlemýždím tempem. Ze spádu se náhle stane pomalu plynoucí konverzace. Anne Rice vyzdvihuje vlčí smysly, že co se příčí člověku (popis hodování na syrovém masu, vnitřnostech, chlemtání krve, etc.), je pro vlkodlaky lahodným.
Al.Pou.
40% 40% 40% 40% 40%
  28. 5. 2013, 17:04
Celou dobu jsem doufala, že se to trošku rozjede. Doufala jsem, že přijde nějaké vyvrcholení a rozuzlení příběhu, něco dramatického a napínavého... Místo toho jsem dostala pohádku na dobrou noc, jejíž konec mi připadal dost uspěchaný a nedořešený.
Tomáš Kužel
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 4. 2015, 19:57
Čekal jsem trošku něco jiného.... Temné lesy, trochu divočejší příběh, který se ovšem bohužel nerozjel ani ve finále :( Je to asi jako píše "Kanuska" romantika s ideální hlavním hrdinou ...
klarv
  22. 10. 2013, 19:07
O této knize můžete číst v mém čtenářském deníku zde: http://bookskla.webnode.cz/products/dar-vlka-anne-rice/