Oskar a růžová paní, Noemovo dítě, Pan Ibrahim a květy koránu

Oskar a růžová paní, Noemovo dítě, Pan Ibrahim a květy koránu

Garamond - 2006
ISBN: 978-80-74707-123-2

Garamond (2006) 978-80-74707-123-2 240

Soubor tří příběhů na téma světových náboženství (křesťanství, judaismu, islámu) se stal prvním Schmittovým bestsellerem. V příběhu Oskar a růžová paní, který se u nás proslavil díky několika divadelním adaptacím, vedou Oskar a jeho ošetřovatelka kouzelný dialog o hodnotách lidského života. V části Pan Ibrahim a květy koránu se ujímá osiřelého židovského dítěte Arab z krámku na rohu a podnikne s ním cestu do své země, aby mu ukázal "květy koránu". V Noemově dítěti je hrdinou příběhu katolický kněz, otec Pemza, který ukrývá židovské děti za války. Zatímco jeho oblíbenec Josef musí chodit s ostatními na mši do kostela, otec Pemza se učí hebrejsky a sbírá předměty patřící do dědictví národa, který stál před vyhlazením. (Založil/a: estrellita)

John Sky
  4. 4. 2016, 12:17
Přestože se jednotlivé příběhy, které prezentují tři světová náboženství, odehrávají za tragických okolností, jsou vyprávěny takovým stylem, že v člověku dokážou vyvolat spoustu krásných emocí.
Hořkosladká povídka Oskar a Růžová paní byla pro mě excelentní.