Formule 1

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Naše vojsko - 2012
ISBN: 978-80-206-1321-9

Naše vojsko (2012) 978-80-206-1321-9 335

První Velká cena se uskutečnila na přelomu 19. a 20. století, ale oficiální mistrovství světa se konalo až v roce 1950 pod záštitou Fédédration Internationale de l’Automobile. Uplynulo šest desetiletí od doby, kdy si Nino Farina dojel ve své Alfě Romeo pro vítězství v tomto zahajovacím mistrovství světa. Jenom 30 mužů si nasadilo na hlavu tuto vytouženou korunu - a je to přehlídka legendárních jmen, včetně Fangia, Clarka, Senny a Schumachera. Lewis Hamilton vstoupil do této vysoce postavené společnosti v roce 2008 jako nejmladší člen této elitní skupiny. Mnohem víc jich zahynulo pouze při pokusech, protože usilování o vavříny vítěze vyžaduje naprostou oddanost věci, a dokonce i tehdy si může vyžádat tu nejvyšší cenu. Formule 1 je jedno z nezapomenutelných sportovních divadel - a v tom spočívá část jeho přitažlivosti.
Toto drama ve vysoké rychlosti je magnetem pro titány dráhy a také pro milióny lidí na celém světě, kteří přihlížejí se strachem a obdivem, jak se pokaždé roztočí balet v rychlosti 350 km/h. Neexistuje v něm ani scénář ani skóre - lidská chyba, mechanická závada nebo pouhá náhoda mohou vmžiku změnit triumf v tragédii. (Založil/a: kamixa)

Míša.MCL
  9. 7. 2015, 22:14
Kniha zpracovávající historii F1 jako každá jiná, co ovšem velice oceňuji, je fakt, že autor získal přístup do archivu fotografií Daily Mailu a v knize jsou otisknuty.