Dívej se, jak umírám

Dívej se, jak umírám Originální název: Watch Me Die

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-653-4

Baronet (2013) 978-80-7384-653-4 376

Několik let po ničení města New Orleans uragánem Katrina... Napínavý příběh začíná v klášteře Milosrdných sester, kde došlo k vraždě kněze, související s vandalským poničením vitrážového okna s portrétem Marie Magdaleny. Okno bylo čerstvě restaurováno sklenářským ateliérem Miry Gallierové, vdovy po muži, který zemřel během řádění Katriny. Během následujících dní dojde ve městě New Orleans k několika vraždám, které mají jeden společný průsečík: všechny se vztahují k osobě Miry Gallierové. Ta navíc nabývá přesvědčení, že její zemřelý muž žije, že se jí ozývá a hodlá se k ní vrátit. Proti této představě bojuje jeho i její někdejší dobrý přítel, který ji – jak nakonec sám přizná – dávno miluje a jen kvůli přátelství s jejím manželem tento cit tvrdě potlačil. V sérii vražd se ocitne v podezření několik osob z okolí Miry Gallierové. Jen ten jeden, který všechny vraždy spáchal, nepřichází vůbec v úvahu až do úplného závěru příběhu. (Založil/a: al-ma)

Erica Spindler Erica Spindler
*??.??.1957

jarin58
  21. 12. 2013, 7:45
Jaký já jsem detektiv,co jsem měl podezřelých a nakonec bylo vše jinak.Není co dodat,kdo si nepřečte prohloupí.Skvělá kniha.
bladeone
  8. 11. 2014, 21:16
No podle hodnocení jsem čekal trošku víc.....první půlkou jsem se docela prokousával, ale druhá půlka se rozjela a už to bylo dobré, proto dávám 4 hvězdy.
Lucie Kalendová
  15. 8. 2016, 20:23
Nečekala jsem absolutně nic... podle komentářů a ohlasů jsem čekala velice předvídatelný a ''odflánkutý'' děj. Dostalo se mi opaku.
Kniha mě vzala už od prvních stran a neustále si mě držela. Stránky mi mizely pod rukama rychlostí světla a moje tipy na vraha? Měnily se pomalu každou druhou větou...
Autorka si dokonale pohraje s Vaší psychikou a nakonec knihu zavíráte s otevřenou pusou a říkáte si: ,,Kurňa! Já jsem to věděla'' Možná, že jste to tušili, možná že i věděli, ale neměli jste v tom jistotu a to je na knize to nejhorší/ nejlepší.
Při čtení nemůžete mít jistotu absolutně v ničem :3