Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dirigent

83%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dirigent
Autor:
Originální název: The Conductor
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání:
Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-305-9
Počet stránek: 448
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 15x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2013) 978-80-7462-305-9 448

Příběh o síle hudby, touze po slávě i výjimečném talentu. Příběh o hladu a válce. Příběh skladatele Dmitrije Šostakoviče a jeho rodného Leningradu. Píše se rok 1941 a na leningradské střechy už několik měsíců padají zápalné bomby. Většina kulturní elity byla z města evakuována už na začátku německé blokády, ale svérázný a tehdy už uznávaný skladatel Dmitrij Šostakovič se rozhodl zůstat, aby pomohl Leningrad bránit. Když právě nehloubí zákopy nebo nehlídá svou milovanou konzervatoř před požárem, skládá pro obklíčené město symfonii. Ale nakonec utíká i on. Karl Eliasberg, stydlivý i ambiciózní rozhlasový dirigent, nenese tragédii města o nic lehčeji. Ale když je přes německé ležení propašována dokončená Šostakovičova symfonie a Eliasbergovi je nařízeno ji se svým prořídlým a vyhladovělým orchestrem nacvičit stůj co stůj, zdá se, že život konečně nabírá zajímavější směr. Podaří se mu náročnou symfonii s orchestrem chodících mrtvol a v kruté zimě nacvičit? Nezklame Šostakoviče, svůj idol i objekt žárlivosti? Zaslechnou nakonec Hitlerovi vojáci tóny nesoucí z ampliónů poselství, že zdecimované město se nikdy nevzdá? (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Snaporaz
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 10. 2016, 21:11
Tato kniha je opravdu výjimečná a čte se jedním dechem od začátku až do konce. Tak věrohodně popsaná blokáda Leningradu a odhodlání místního lidu přežít za každou cenu. Přičemž ústředním motivem knihy je nastudování Šostakovičovy 7.symfonie místním druhořadým symfonickým orchestrem. Pro mne coby horlivého obdivovatele Šostakovičovy tvorby zážitek opravdu mimořádný.
hopsinka
  9. 8. 2013, 16:23
Úžasná kniha.Mám raději literaturu faktu, ale toto je napsáno s maximální snahou fakta respektovat a emocionální doprovod je strhující.Vzhledem k tomu, že to nenapsal ruský autor ve snaze glorifikovat zásluhy ve velké vlastenecké válce, člověk těm myšlenkám a chválám více věří.