Zelená jako smaragd

CooBoo - 2015
ISBN: 978-80-7447-962-5

CooBoo (2015) 978-80-7447-962-5 416
CooBoo (2013) 978-80-7447-258-9 418

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.) (Založil/a: Kůstka)

anishta
  2. 3. 2015, 9:20
Opět to jinak nejde vyjádřit. Kouzelné zakončení celé série. Sice občas předvídatelné situace, ale vše se odpouští, protože celá trilogie je skvělá.
Bloodym
  4. 12. 2013, 19:26
Série se mi líbili, ale ke konci mám výtky. Všechny díly byly svižné, ale ten konec? Ten byl uspěchaný a takový přišitý horkou jehlou. Autorka na konci chtěla asi velké překvapení a tak nikde nebyl ani náznak identity Saint Germaina v současnosti, jenže právě kvůli této absenci to vypadalo strašně uměle, že jsem si až říkala, jestli to náhodou autorka nezměnila/nevymyslela až v průběhu psaní třetího dílu. A ještě jedna poznámka - děj všech třech knížek se odehrává během týdne (plus tak dva tři dny, možná) a během této doby se do sebe hrdinové zamilovali tak, že on se kvůli ní stane nesmrtelným, aby s ní mohl být navždy? No,ehm, tak dobře, no...
Nijura
  11. 3. 2013, 20:21
Opravdu nemůžu uvěřit, že už to skončilo. Třetí díl byl naprosto dokonalý, stejně jako dva předešlé díly. Rozhodně nelituji času, který jsem strávila nad touhle triologií.
Lerenika
  30. 11. 2014, 13:47
Je to prostě oddechové čtení. Přesto to dokázalo zaujmout a četlo se to snadno. Ten konec byl však tak divně useknutý. Bylo by to klišé, kdyby skončili v objetí na poslední stránce, ale trochu bych to uvítala. A na druhou stranu je fakt, že "až do smrti", je trochu velkolepé a nereálné. Přece jen se znají 1-2 týdny,max.
Ale nebudu v tom šťourat. Beru to jako lehké čtení a tak to taky budu hodnotit.
Zaujalo mě to a rozhodně to neberu jako ztrátu času.
LiaFee
  6. 12. 2016, 13:12
Tomuhle bych klidně dala deset hvězdiček, kdyby to šlo. Ano, prostě, ano, jo! Zvrat za zvratem, překvapení, která jsem vůbec nečekala (a to jsem to četla podruhé, psst :D) a prostě nádherný konec. Drahokamy nezklamaly ani znovu asi po třech letech ♥
LenkaZ
  22. 10. 2015, 14:24
Celá trilogie se mi docela líbila. Už jsem určitě četla lepší fantasy, je to takové jednoduché a dost předvídatelné, ale jako takové oddechové čtení proč ne. Nejvíc se mi asi líbil první a pak tento poslední díl, prostřední mě naopak trochu nudil.
kutikk
  13. 11. 2014, 10:48
Celá série moc pěkná, dobře se četla. Přijde mi to jako zajímavý námět. Líbil se mi popis šatů každé doby, kam hlavní hrdinové cestovali. Nejoblíbenější "postavou" pro měl byl jednoznačně Xemerius, u jeho hlášek jsem se opravdu bavila :) Mezi hlavními hrdiny mi nějak ta chemie nešla přes srdce, nechápala jsem, proč jsou do sebe zamilovaní, nějak mi k sobě nešli. To víc mě zaujali Paul a Lucy a říkala jsem si, že je škoda, že nemají v knihách víc prostoru. U jejich prvním polibku mi úplně tepalo srdce :) Doporučuji k přečtení, taková oddychovka :)
PandaGirl
  11. 3. 2016, 17:23
Obsahuje spoiler spoiler Tahle série je jako mor. Prostě se Vám zavrtá do hlavy a tam zůstane ještě dlouho, potom co jí dočtete. Dokonce se mi i o cestování v čase zdálo! Abych pravdu řekla, tak jsem tuhle sérii přečetla za pět dní (když bych to hodinově zredukovala, tak cca tři dny). Je to skvěle napsaný. Autorka píše tak čtivě, že se ani nepodíváte, kdo to vlastně vlezl do pokoje, kde jste s touhle knihou zalezlí.
Příběh je neotřelý a svižný. Řekla bych, že i dost překvapivý a zamilovaný. Strašně se mi líbilo, že se Gwendolin nezměnila. No a Gideon byl prostě pořád boží pako. Navíc to bylo i vtipné! Prostě všechno co si přát :)
!SPOILER ČÁSTI!
Dala jsem čtyři hvězdičky za to, že se mi nelíbilo to s tou nesmrtelností, a tak nějak mi to nedávalo u Gideona smysl. Ale tak to je jen můj názor a možná se to všechno nepochopila správně. Nevím.
Jinak jsem asi jediná dívka, která za celé tři díly Gideonovi nevěřila. Pořád jsem čekala kdy jí zradí a ono nic!
No nakonec mě pobavil, když praštil sám sebe a ještě si vynadal. To shledávám nejlepší částí celé trilogie!!! Prostě nej scéna :D
Janiska
  13. 5. 2016, 7:43
Pohodové čtení. Ale trojka slabota, asi každý čekal víc a na tohle téma šlo napsat propracovanější dílko, ale kdo ví, třeba by to ztratilo kouzlo. Useknutý konec zamrzel, dal se předpokládat, jen jsem byla zvědavá, jak k němu dospějí. Každopádně pěkně čtivá, zábavná romantika :-)
Bajusik
  26. 1. 2015, 14:17
Moje chřipkové čtení. Celkem rychle s touto knihou ubíhá čas. Všechny tři díly jsou fajn a není v nich až tolik romantiky jak je někde popisováno. Myslím, ž kniha může zaujmout i mladé i dospělé čtenáře :-) konec byl ale moc uspěchaný, mohla si s tou konečnou romantikou ještě trošku pohrát
viku
  20. 5. 2016, 21:31
Z celé trilogie nejlepší , ale celá trilogie krásná a lehce a rychle se čte
barablaho
  14. 10. 2016, 20:13
Tohle bylo něco nepředstavitelně roztomilého, ale takovým tím milým způsobem, kdy se celou dobu culíte a nejste otrávení. A že já se nad tím sakra dost culila. Celé to hezky plynulo, žádná z knih nebyla nudná a já jen otáčela stránku za stránkou a hltala příběh. A když jsem odložila jeden díl, musela jsem si hned vzít další.
Celá ta zápletka mi přišla vynikající a neotřelá, dobře promyšlená... Ovšem teď je čas na první „ale“. Trošičku mě zklamal ten konec. Bylo to takové... možná už trochu moc. Hlavně to s Gideonem, co vlastně pro ni udělal.
A tím se dostávám k tomu druhému, nejspíš trochu podstatnějšímu „ale“. Jak sama hlavní hrdinka zmiňuje, celé se to odehrálo v průběhu jednoho, maximálně tak dvou týdnů. A za tu dobu se do sebe totálně zamilovali, chtějí spolu strávit věčnost a bůhví, jestli jim to nebude málo... Ehm, fakt? Sorry, to vám nežeru. Hlavně když vezmu v potaz - to se týká prvního dílu -, že Gideon ji má jeden den za totální trapku a den nato za neobyčejnou a úžasnou. Mhm, je mi blbé se ptát, ale co přesně se stalo, že chlapec otočil o tři sta šedesát stupňů? A Gwendolyn se ze začátku dosti soustředila na Gideonův vzhled, až jaksi pozapomněla ignorovat, jak hnusně se k ní chová, takže jí to nemohlo zabránit zamilovat se na první (dobře, možná druhý) pohled...
Ale ok (mimochodem žádné „o.k.“, sakra, proč tam najednou ve třetím díle přibyly ty tečky?!). Já to všechno beru. Protože bože, tohle bylo tak kouzelné a milé a krásné, až mi bylo jedno, jak jsem zmatená a ztracená, a oni dva spolu byli také skvělí (když ignorujete, jak dlouho se znají, ta láska je i uvěřitelná) a Paul s Lucy a Xemerius a Raphael a ta zápletka... Prostě na celé té trilogii bylo až moc úžasných věcí na to, abych každému dílu těch pět hvězdiček nedala a neprohlásila to celé za sérii, kterou si zkrátka musíte přečíst.
noo.n.i.c.k
  19. 9. 2016, 13:08
Konec se dal celkem očekávat, ovšem mohl být i horší, ale nechci psát spoilery. Po dočtení téhle knížky mě ale trápí jedna věc. Také bych chtěla mít za kamaráda tak roztomilého chrliče. Xemerius byl prostě úžasný.
Angel Writie
  31. 8. 2016, 16:12
Nejlepší díl z celé série, a hlavně ten nejmíň předvídatelnej konec, kterej byl naprosto dokonalej. knížka zase za plnek počet ♥
Leandra
  10. 4. 2015, 20:22
Přiznám se, že po přečtení prvních dvou dílů, z nichž jsem byla nadšená, mě tenhle zklamal. Čekala jsem víc. Připadalo mi, jakoby autorka psala knihu ve spěchu. Předchozí díly byly vymazlenější.
DenisaB
  3. 6. 2014, 18:03
Jak já mám ráda trilogie, pořád se má člověk na co těšit. Všechny tři díly mě uchvátily a můžu jen vřele doporučit. Klidně bych snesla i jeden díl navíc, zamilovala jsem si hlavní postavy a veškeré zvraty. Všech 5 hvězdiček :)
Dandina1
  30. 12. 2013, 17:34
Třetí díl byl rozhodně nejlepší. Některé scény jsem si četla několikrát, protože byly úžasné a konec byl naprosto překvapující. Zápletka byla velmi dobře vymyšlená. Akorát mi ten konec, jak spolu budou navěky, přijde trochu přitažený za vlasy a přecukrovaný. Mohlo to skončit normálněji.
bubbla
  10. 11. 2013, 10:39
Celá trilogie se mi četla neuvěřitelně dobře. Zaujal mě hlavní příběh. Ten romantický příběh kolem tam asi musel byt no, já bych se bez toho obešla. Ale celkově skvělé knížky:)) Krásná odpočinková literatura, doporučuju:))