Nevina aneb Vražda v Příkré ulici

Nevina aneb Vražda v Příkré ulici

Podtitul: Tajemný příběh z pražských uliček odehrávající se v dusné atmosféře 50. let

Originální název: Nevina, aneb, Vražda v Příkré ulici

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2592-8

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2592-8 160

Ocitáme se v Praze v 50. letech 20. století, v blíže neurčeném roce. V úzké uličce před malým pražským kinem byl zavražděn policejní kapitán. Během vyšetřování se před námi rozplétají životy žen, které kino svedlo dohromady. Pracují tu jako uvaděčky nebo pokladní a každá z nich by mohla mít k vraždě důvod. Jednou z nich je i Helena, mladá žena, jejíž manžel byl zatčen pro podezření z politického spiknutí. Prožije krátký románek s policejním vyšetřovatelem, který by snad jejímu muži mohl pomoci. Místo toho však přichází zpráva, že se už z vězení nevrátí. Vraždila právě ona? Nemá přece už co ztratit… Celý příběh je prostoupen stísněnou atmosférou tehdejší doby, strachem a podezíravostí, která mezi lidmi vládla. (Založil/a: al-ma)

Heda Margoliová-Kovalyová Heda Margoliová-Kovalyová
*15.09.1919 - †05.12.2010

Peetuliska
  28. 8. 2014, 20:47
Příběh Heleny a Karla, kteří nešťastnou náhodou mají navždy zničený život. On má v budoucnosti kriminál, ona uvaděčku v kině. Nejdříve vražda malého Pepíčka, později kapitána Nedoma. V kině je několik uvaděček, z nichž každá má důvod vraždit...
Kniha se četla velice dobře, kdybych měla více času, měla bych ji přečtenou za 1 den. Při čtení jsem cítila podobnou beznaděj jako při čtení 1984.
Zuzanice
  7. 7. 2013, 17:20
Napínavé, příjemně se mi to četlo a do předpřed posledních stránek jsem pořád nevěděla, kdo je teda tím vrahem a to mám přesně ráda.