O strachu a odvaze

O strachu a odvaze

Podtitul: Jak se zbavit obav a být šťastný

BETA Dobrovský - 2013
ISBN: 978-80-7306-525-6

BETA Dobrovský (2013) 978-80-7306-525-6 200

Žijeme v době, kdy strach z války, nemocí nebo terorismu nás velmi silně ovlivňuje. Na začátku lidských dějin byl strach pro naše předky ochranným instinktem, ale v současné době má zhoubný vliv na náš způsob života. Stále přítomný strach, ještě posilovaný sdělovacími prostředky a internetem, narušuje schopnost jasně myslet. Gordon Livingston vidí ve strachu ústřední problém našeho života. Někdy nabývá strach takových forem, že je nutné ho léčit. V některých případech Dr. Livingston doporučuje svým pacientům naučit se odvaze jako způsob léčby. Přemáhat strach považuje za největší bitvu našeho života. Autor ze své zkušenosti psychiatra, bývalého vojenského lékaře ve Vietnamu a otce postiženého těžkou ztrátou předkládá třicet skutečností, které zkoumá jako nástroje vhodné k tomu, abychom dokázali překonat strach, osvobodili se od něj a nalezli odvahu nejen žít dál, ale žít dobře. (Založil/a: al-ma)