Dobrý otec

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0766-1

Argo (2013) 978-80-257-0766-1 328

Paul Allen, uznávaný revmatolog, žije spokojeným životem se svou druhou ženou, když vtom se jednoho rána z televize dozví, že Daniel, jeho syn z prvního manželství, údajně zavraždil významného republikánského politika a kandidáta na prezidenta Spojených států. Po zlověstné úvodní scéně se Daniel nadobro odmlčí a odmítá s otcem promluvit. Ten se však nehodlá s během věcí smířit a za každou cenu se snaží syna ospravedlnit a vyrvat ho soudní a mediální mašinerii, která ho bez okolků označila za teroristu. Nevěří totiž, že by byl jeho syn něčeho takového schopen, a pečlivě zkoumá každou nesrovnalost ve vyšetřování i v soudním procesu. Podaří se mu odhalit pravdu včas? Pozná opravdovou povahu svého syna? Byl skutečně tak dobrým otcem, za jakého se považoval? Detektivní pátrání i introspektivní pouť stárnoucího otce postupně spějí k silnému emocionálnímu rozuzlení. (Založil/a: al-ma)

Noah Hawley Noah Hawley
*1967

jarin58
  1. 1. 2014, 8:03
Velmi poutavá kniha,nejdříve mi vadilo neustálé vracení se do minulosti.To mělo pochopitelně své důvody,ale konec mne naprosto dostal.Závěr zvedl hodnocení na čtyři hvězdičky.