Legenda o Garonně

Legenda o Garonně Originální název: Legenda o Garonně

Epocha - 2009
ISBN: 978-80-7425-011-8

Epocha (2009) 978-80-7425-011-8 281

Garonna, Rennardova dcera, se učí šermířskému umění na poklidném ostrově Dai-ho-ko, když se v jejím životě objeví záhadný Mirlaupan. S ním procestuje svět pomocí Klíčů a Dveří, dovídá se historii své rasy, která se té lidské podobá jen vzdáleně, a přitom je proti své vůli vtažena do krvavého zápasu dvou nesmiřitelných rodů Raileyů a Moynů, jejichž vzájemná nenávist se klene přes propasti času i prostoru, a v níž může nakonec přežít jen jeden. (Založil/a: skjaninka)

Jiří Mazurek Jiří Mazurek
*??.??.1974

LadysR2
  30. 8. 2016, 6:50
Kouzlo pro mne neznámého a nového z první knihy Legenda o Rennardovi se rozplynulo a tak můžu střízlivýma očima zhodnotit to, co ve mě zanechal díl druhý.
Legenda o Garonně nakonec zůstala tak někde na tři čtvrtě cesty.
Autor nás nechal do světa, ve kterém se naši hrdinové pohybují pomocí Dveří a Klíčů v podstatě pouze nahlédnout.
A to je škoda.
V postupujícím příběhu nás seznamuje s dalšími a dalšími postavami, jejichž barvité charaktery by stály za to, aby postavy záhy neumíraly semlety slušnou zápletkou.
Abych ale pouze nehaněl.
Kniha má spád, postavy jsou solidní, prostředí a atmosféra taky. Jen bych autorovi klidně umožnil příběh víc rozepsat a Děj bych rozložil do dvou svazků. Jeden na tolik dobrých nápadů podle mého nestačil.