Pohádka

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Odeon - 2013
ISBN: 978-80-207-1472-5

Odeon (2013) 978-80-207-1472-5 384

Otec a syn žijí bez identity, v atmosféře napětí, v realitě chudého bydlení a nuzného jídla. Základním pravidlem je být ostražitý. Dalším pravidlem je s nikým se moc nebavit. Neustále putují, stěhují se z místa na místo. Otec střídá zaměstnání, chlapec střídá pokoje. Otec ho rituálně zasvěcuje - předávané životní zkušenosti nahrazují oficiální školní docházku. Kým doopravdy byl jeho otec, co udělal tak strašného a proč se musí skrývat? Příběh plný napětí a tajemství, příběh, který rozhodně není pohádkou na dobrou noc. (Založil/a: Moreanne)

Jonas T. Bengtsson Jonas T. Bengtsson
*01.01.1976

Potulný mnich
  28. 4. 2013, 20:55
Syrový děj šestiletého chlapce Petra a jeho otce, kteří žijí bez identity a jejich svět je neustálé stěhování, strach před bílými lidmi, ale také svět, který lidé ztratili, zapomněli na něho a odcizili se od přírody.
Od šestiletého Petra až po Mehmeta se pomalu dozvídáme celou dějovou linii a tajemství otce....
teite
  13. 12. 2013, 10:28
Poutavé, čtivé, místy až mrazivě syrové čtení nutící k zamyšlení. Příběh se odkrývá pozvolna, což čtenáře po celou dobu udržuje v napětí.
Francesco
  19. 12. 2013, 10:57
Kniha velmi brzy přečtená. Což samo o sobě ukazuje na poutyvý děj, zajímavou zápletku, soucítění s hlavním hrdinou apod. Knihu doporučuji k přečtení každému kdo má rád "Odeonky" :-)
jithushka
  15. 7. 2013, 13:51
Více se mi líbila ta část, kde Petr vypráví o době strávené s otcem. Kniha má krátké kapitoly, které přímo nutí do dalšího čtení, i když chcete knihu odložit. Rozhodně zvláštní příběh, zahalen spoustou tajemství, ne vždy autorem plně odkrytými.