C. S. Lewis - mýtus, imaginace a pravda

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Návrat domů - 2004
ISBN: 8072550993

Návrat domů (2004) 8072550993 101

Autor se ve své rozsáhlé odborné studii – zaměřené na dílo profesora literatury na univerzitě v Cambridge C. S. Lewise – pokouší odpovědět na řadu otázek, které se kolem Lewisových prací již několik desetiletí vynořují: Co je tak zvláštního na C. S. Lewisovi? Čím se tento nenápadný pan profesor liší od jiných spisovatelů? Proč je Lewis čten a milován starými i mladými, věřícími i nevěřícími, prostými lidmi i intelektuály? Proč jsou jeho knihy tak nepodobné tomu, co známe pod pojmem křesťanská apologetika? Hoškova precizní studie vychází nejen z poctivého studia primárních i sekundárních pramenů, ale i z uctivě kritického vztahu k C. S. Lewisovi jako autorovi. Kniha je určena nejen všem milovníkům Lewisova díla, neboť odhaluje náboženské podhoubí literární tvorby tohoto spisovatele, nýbrž i všem čtenářům, kteří mají v oblibě žánr mytopoetického vyprávění. (Založil/a: dov)

dov
  16. 2. 2013, 16:19
Než jsem četl tuto knížku, neměl jsem představu o tom jak složitá kniha o autorovi fantasy a esejí lze napsat. Stojí však zato.