Legenda o Rennardovi

Legenda o Rennardovi Originální název: Legenda o Rennardovi

Epocha - 2006
ISBN: 978-80-87027-89-9

Epocha (2006) 978-80-87027-89-9 265

Rennard, zvaný Druhý princ, čelí nepřízni otce a krále, úkladům bratrů, Zlu přicházejícímu ze severu i dávnému rodovému prokletí. Řízením osudu se stává vyhnancem nejprve v cizině a poté i ve vlastní zemi. Bizarní sny, jejichž dějištěm jsou nepozemské světy, a nadlidské schopnosti, které v něm probouzejí momenty ohrožení, přivedou Rennarda k poznání, kdo je jeho opravdovým nepřítelem a kým je ve skutečnosti on sám... (Založil/a: skjaninka)

Jiří Mazurek Jiří Mazurek
*??.??.1974

LadysR2
  12. 8. 2016, 0:03
Co na to říct?
Jak je vidět u kritiky antoniana... Co hlava, to názor. Jen nevím, zda si antoniana uvědomil/a, že nečte epopej, ale fantasy.
Fragmentovité vyprávění podporuje myšlenku příběhu z dob dávno minulých (byť vymyšleného). Snové části zezačátku vypadají navíc, ale čím déle a pozorněji člověk čte, tím větší smysl jim přisuzuje.
Uznávám, že jsem jako čtenář měl pocit, že něco knize chybí. Něco v ději. Něco v postavách. Něco.... Nedokázal jsem na to přijít.
Kniha mě bavila, stránky odsejpaly, děj se vyjasňoval, bavilo mě to čím dál víc a to NĚCO, co mi v knize chybělo, jsem dostal v pokračování. Tam jsem si uvědomil, že Legenda o Rennardovi nás měla připravit na to, co přijde vknize Legenda o Garroně. Právě ji čtu.
První kniha bez druhé se přečíst dá, ale nebude to úplně ono. Ta druhá bez první taky. Jedna bez druhé by ale byla o NĚCO ošizena.
Rozhodně dávám pět hvězd za nevšední a nečekaný zážitek.
antoniana
  2. 7. 2016, 8:30
Jak to jen napsat? Hrdinskou epopej si představuji trochu jinak. Celý příběh byl neuvěřitelně roztažený a neustálé snění mu na atraktivitě také nepřidalo. Na pokračování v podobě Legendy o Garonně se rozhodně nechystám.