Krása stromů

Krása stromů

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3796-1

Knižní klub (2013) 978-80-242-3796-1 224

Kniha představuje sto nejkrásnějších a nejmajestátnějších stromů – od obrovských sekvojí vždyzelených, nejvyšších žijících organismů světa, až po téměř mystický dub, spojený s bezpočtem legend. Autor ale nezkoumá stromy pouze z pohledu botanika, ale seznamuje nás i legendami, fakty a příběhy souvisejícími s jednotlivých druhy stromů a odhaluje tak jejich nesmírný ekologický a kulturní význam. Více než 200 nádherných fotografií zobrazuje tyto překrásné organismy snad ve všech barvách, které příroda dokáže nabídnout (Založil/a: Skřítek)

Skřítek
  11. 3. 2013, 6:33
Člověk má tendenci charakterizovat vše předponou nej-, ovšem malebnost fotografií je brilantní. Komentář této knihy netřeba...
MarieB
  6. 2. 2016, 20:45
Úžasná kniha. Přesně jak ji vybarvil Skřítek. Velmi mne potěšilo hlavně seznamování s legendami. Pro mne je to naprostá bomba. Když prahnu po přírodě a není příležitost listuji a listuji a listuji :-).