Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Olinka

60%
3 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Olinka

Podtitul: Přátelství, které začalo za války
Nejnovější vydání:
EMAN - 2010
ISBN: 978-80-86211-70-1
Počet stránek: 141
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
EMAN (2010) 978-80-86211-70-1 141

Příběh přátelství, které vzniklo za druhé světové války mezi českou židovskou dívkou a totálně nasazeným nizozemským dělníkem. Peter de Knegt popisuje přátelství svého otce Brama de Knegt a Oliny Minichové, kteří se na podzim roku 1944 setkali v koncentračním táboře Neugraben poblíž Hamburku. Zatímco Bram de Knegt byl v rámci totálního nasazení zaměstnán ve zbrojním průmyslu, Olina Minichová byla převezena z Osvětimi, aby v Hamburku odklízela sutiny po spojeneckých náletech. Během pěti měsíců tak vznikl přátelský vztah mezi lidmi, kteří by se zřejmě za normálních okolností nikdy nesetkali. Autor popisuje nejen kontakty mezi oběma rodinami po 2. světové válce, ale věnuje se rovněž návštěvě míst, kde se jeho otec s dívkou seznámil. (Založil/a: ilon-a)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

ilon-a
60% 60% 60% 60% 60%
  20. 2. 2013, 8:08
Hned ze začátku je na čtenáře vysypáno moc jmen, moc míst, moc datumů, takže člověk má pocit, že se ztratil už na prvních několika stránkách. Postupně je ale příběh zajímavější a zajímavější, až je člověk přímo vtáhnut do děje a konečně se dozvídá o čem to teda vlastně je. Autor vypráví pravdivý (a krásný) příběh o přátelství dvou lidí - jeho otce a jekési Olinky z Prahy, kteří se poznali za války v koncentračním táboře, vzájemně si pomáhali a podporovali jeden druhého. Zajímavostí knížky je obohacení skutečnými dopisy a různými fotkami.

Je vidět, že to je autorova první (a myslím, že jediná) kniha, je psaná hodně jednoduše a autor se moc okatě snaží hrát čtenářovi na city. A autor si také mohl odpustit to nepřeberné množství dat. Ale celkový dojem z knihy mám docela dobrý. Avšak myslim, že z tohoto období určitě existují knížky mnohem, mnohem zajímavější.