Francouzská vlčice

Originální název: La louve de France

Talpress - 2007
ISBN: 80-7197-284-3

Talpress (2007) 80-7197-284-3 312

Pátý díl série Prokletí králové.

Na trůn nastupuje nejmladší syn železného krále Karel IV.Sličný, slabý a nepříliš chytrý panovník, za nějž fakticky vládne jeho strýc Karel z Valois. Ten však umírá... A v Anglii? Vláda Eduarda II. a jeho favorita vyvolává stále větší nevůli šlechty i obyčejných lidí. Z londýnského Toweru prchá krásný lord Mortimer do Paříže; ponižovaná královna Isabela chystá vzpouru anglických šlechticů proti svému manželovi; vzpoura se podaří, král je svržen z trůnu a jeho místo zaujme patnáctiletý Eduard III. Francouzská vlčice je tragická přezdívka, kterou dali kronikáři anglické královně Isabele. Jako by tato tvrdá žena přenesla na druhou stranu Lamanšského průlivu prokletí templářů. (Založil/a: skjaninka)

Maurice Druon Maurice Druon
*23.04.1918 - †14.04.2009

janeicka
  23. 12. 2013, 14:15
Další díl série Prokletí králové se tentokrát moc nevěnoval situaci na panovnickém dvoře ve Francii, ale v Anglii. Zde již dlouho narůstal odpor proti sodomitskému králi Eduardovi II., a tak se šance chopí královna Isabela společně se svým milencem lordem Mortimerem. Právě oni dva stojí za známým povstáním baronů, kdy se na anglický trůn dostane mladý Eduard III. Tento díl mi přišel trochu slabší, moc se nevěnoval mým oblíbeným postavám z předchozích dílů, navíc zahrnoval velký časový úsek, kde se mnohé události jen lehce zmiňovaly a nebyly rozpracovány tak do hloubky, jak jsem byla zvyklá z předešlých dílů.