Krása českých iluminovaných rukopisů

Krása českých iluminovaných rukopisů

Academia - 2012
ISBN: 978-80-200-2175-5

Academia (2012) 978-80-200-2175-5 368

Práce seznamuje čtenáře popularizující formou s problematikou iluminovaných rukopisů českého původu. Nejde o novátorské dílo ani o vyčerpávající syntézu, ale o úvod do problematiky pro široký okruh zájemců. Její nedílnou součástí je obsáhlý obrazový doprovod. Publikace se snaží přiblížit čtenáři rozsáhlé a různorodé bohatství české knižní malby co nejvšestranněji. Neomezuje se proto na obvyklý slohový vývoj, i když i tato kapitola je zde samozřejmě zastoupena, ale věnuje náležitou pozornost i otázkám ikonografickým, pro toto umělecké odvětví mimořádně závažným, stejně jako ornamentálním motivům, heraldice, způsobu práce, donátorství apod.
Vychází v edici Umění. (Založil/a: Skřítek)

Skřítek
  26. 2. 2013, 13:07
Úchvatné, dechberoucí reprodukce a detaily. Naprostá pastva pro oči. Co se týče textu, tak se jedná skutečně o úvod do knižní malby a její sekce iluminace a učebnicový styl, ale ty obrázky, jsem z nich paf. KRÁSA.