Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jedy koruny

87%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Jedy koruny
Autor:
Originální název: Poisons de la couronne

Nejnovější vydání:
Talpress - 2006
ISBN: 80-7197-267-3
Počet stránek: 216
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Talpress (2006) 80-7197-267-3 216

Třetí díl sedmidílné historické fresky Prokletí králové téměř den po dni sleduje žalostnou vládu Ludvíka X. Hašteřivého, která bude trvat pouhých osmnáct měsíců, ale její důsledky budou pro francouzskou monarchii i pro celou Evropu osudné. (Založil/a: skjaninka)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

janeicka
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 12. 2013, 23:21
Jedy koruny jako další díl série rozhodě nezklamaly. Je velká škoda, že se v historii nesčetněkrát stalo, že po silném panovníkovi nastoupil slabý nástupce, který dokonale pohřbil dílo svého předchůdce. Dovolím si vypůjčit pár vět z prologu:

"Filip Sličný zanechal po své smrti Francii v postavení největšího a nejmocnějšího státu západního světa. Neuchyloval se k dobyvatelským válkám, ale vyjednáváním a obratnou sňatkovou politikou významně rozšířil území a současně úspěšně centralizoval a posílil stát. Avšak právnické, finanční, vojenské a politické instituce, které chtěl ve státě zavést a které v jeho době vypadaly často jako revoluční počiny, nezakotvily dostatečně ve zvycích a v historii, aby přetrvaly i po jeho smrti a udržely se při životě bez osobního zásahu silného panovníka.
Šest měsíců po skonu Železného krále byla většina jeho reforem odsouzena k zániku a celé jeho úsilí mělo přijít vniveč. Jeho syn a nástupce Ludvík X. Hašteřivý byl popletený, průměrný a neschopný monarcha, od prvního dne bylo panování nad jeho síly, a tak ochotně složil břímě vlády na svého strýce Karla z Valois, schopného vojenského velitele, ale mizerného správce země, jehož nezkrotná ctižádost hnala stále za nějakým trůnem, a teď konečně měla najít uplatnění."
Daniel IV
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 4. 2015, 20:37
Jedy koruny nám nastíní Ludvíka X. v trochu jiném světle než v díle předchozím a vliv zbožné a laskavé královny Klementiny je hlavním důvodem jeho proměny. Osud tomu ale nechce a tak se hašteřivý odebírá na onen svět. Opět perfektně napsané.