Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Když král ztrácí Francii

71%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Když král ztrácí Francii
Autor:
Originální název: Quand un roi perd la France

Nejnovější vydání:
Talpress - 2008
ISBN: 978-80-7197-326-3
Počet stránek: 248
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 14x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Talpress (2008) 978-80-7197-326-3 248

V sedmém a posledním dílu historické fresky Prokletí králové se autor vrací k vládě Jana II. Historie přiřkla tomuto králi přízvisko Jan Dobrý, ale byl to panovník stejně marnivý a krutý jako nerozhodný a neschopný. V době jeho vlády prožívá Francie hlubokou krizi: vysocí šlechtici rozdělují zemi vzájemnými vádami, Anglie uplatňuje své dědické požadavky na francouzské království, obyvatele drtí vysoké daně, zemi pustoší mor a král vrší jednu chybu na druhou. Vyprávění o panovníkovi nám odhaluje celou neveselou historii království. Historii nešťastnou a krvavou, která dovede krále až k osudné bitvě u Poitiers. (Založil/a: skjaninka)

(více)  
Maurice Druon Maurice Druon
*23.04.1918 - †14.04.2009

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

janeicka
60% 60% 60% 60% 60%
  30. 12. 2013, 12:31
Poslední díl ze série Prokletí králové mi přišel již nadbytečný, celou knihou nás provází monolog kardinála z Périgordu, který se některých událostí účastnil, něco slyšel z druhé ruky a neváhá to patřičně okomentovat. Většina událostí byla zopakována a ze začátku mi trvalo se orientovat, ve které době vlastně jsme a co se vlastně bude dít. Jistě by se dal poslední díl napsat lépe, ale i tak je celá série velmi povedená a historicky přesná, za nejzdařilejší ovšem považuji první čtyři díly.
Zany
40% 40% 40% 40% 40%
  26. 5. 2015, 21:17
Musím souhlasit s Janeickou, zřejmě se potvrdilo to, co psal autor již v předchozím svazku, že ho po smrti jeho oblíbence Roberta z Artois přestalo psaní bavit. Forma vyprávění jako monologu kardinála z Périgordu mi ani trochu nevyhovovala, ke knize se podle mě vůbec nehodí, ovšem uměl bych si představit touto formou natočený příběh. Další významnou vadou na kráse byl velký odstup děje od předchozích dílů, to nemám rád obecně.
Je vidět, že autor měl své postavy rád, protože jim odpouští nebo aspoň omlouvá jednání, které jiným vyčítá. Tak záchranu Karla IV. z masakru u Kresčaku považuje za zbabělost, ovšem okolnostmi téměř shodné vyvedení dauphina z bitvy u Poitiers považuje za moudrý čin