Doktor Proktor a konec světa. Možná…

Doktor Proktor a konec světa. Možná…
Originální název: Doktor Proktor og verdens undergang. Kanskje.
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-307-3

Jota (2013) 978-80-7462-307-3 304

"Doktor Proktor a konec světa. Možná…" je název předposledního dílu ze série knih o šíleném, nebo aspoň skoro šíleném, profesoru Proktorovi a jeho stejně smýšlejících spoluhrdinech. Už jste slyšeli, že konec světa je na spadnutí? A že budeme patrně čelit ohromné invazi z vesmíru? Pokud si chcete všechny ty více či méně pravděpodobné předpovědi ujasnit a hodláte v dohledné době přečíst jen jednu knihu o konci světa, sedminohých peruánských pavoucích, a samozřejmě o Bulíkovi, Líze a doktoru Proktorovi, pak jste tu správně. (Založil/a: al-ma)

ilon-a
  21. 6. 2013, 22:26
Kniha je opět napsaná úžasným stylem a nechybí ani správně ujetej humor Bulíka, Lízy a doktora Proktora. Už se mi ale tolik nelíbil ten na mě až moc přehnaný děj...
Bilbovy knihy
  2. 11. 2016, 19:57
Kniha od Jo Nesba, která není detektivkou mě docela překvapila. Jako první jsem Doktora Proktora slyšela pouze jako audio knihu a byla perfektní. Pak jsem si ji rovnou zakoupila a četla s dětmi. Spokojenost byla veliká. Přestože jsou obrázky pro mě víceméně nicneříkající, neurazily.Rozhodně bych zařadila Doktora být do povinné dětské četby, případně alespoň úryvky vsadila do dnešních čítanek. Vidím zde velký potencionál pro práci s textem a hlavně pro přínos dítěte.

Děj Vám uteče velice rychle a Vy se nemůžete dočkat další kapitoly. Tedy i v knihách pro děti dokázal J.Nesbo svůj talent pro psaní, volbu slov a výběr námětu. Příběh je velice originální a věřte mi, že jste podobnou knihu ještě nečetli.

Doporučuji ji opravdu všem. Dospělým i dětem. Večer před spaním a nebo jako relax odpoledne. Pusťe se do ní :)

DominikM
  26. 12. 2013, 17:57
Je to zábavné a napínavé pokračování Doktora Proktora (doporučuji vám tuhle knihu)
Doktor proktor je hodně šílený profesor!I jeho kamarádi Bulík a Líza nejsou zrovna nejlepší!!!!!!!