Apokalypsa

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3578-3

Knižní klub (2013) 978-80-242-3578-3 560

Řím. Vzpoura ve Věčném městě. Papež Jan Pavel III. abdikuje a beze stopy zmizí. Nikdo neví, kde se nachází, ani zda je naživu. Současně jsou bestiálně vražděni jeho nejbližší důvěrníci. Zatímco se chystá konkláve, které má zvolit novou hlavu církve, vatikánský reportér Petr Adam se vydává hledat zmizelého papeže. Stopa vede k mysterióznímu řádu, který po staletí v ilegalitě bojuje proti církvi, a jeho stoupenci se opírají o středověké proroctví. Nadchází čas apokalypsy? A přinese naplnění věčného snu lidstva, nebo zánik světa?

První český digiromán. Vnímejte strhující příběh všemi smysly a nechte se unášet dosud nepoznanou atmosférou revolučního čtení. Digiromán vám odhalí úplně novou podobu knižního prožitku. (Založil/a: Antonín)

VerenaLord
  20. 5. 2013, 13:40
Neskutečně mi Apokalypsa připomíná Šifru mistra Leonarda a Andělé a démony. Děj je podle mě dost nápadně podobný, zápletka zbytečně komplikovaná a nepřehledná a v konečné fázi naprosto nelogická. Bohužel i konec knihy je naprosto nejasný a komplikovaný. Kniha mě zklamala, nemám ráda kopie.. Ani volba jazykových prostředků mě zrovna neoslovila, ale otázkou zůstává, zda časté nespisovné výrazy a sprostá slova jsou jen výplodem překladatele či přímo autora.
Dumbicek
  3. 11. 2015, 10:25
Nečetlo se to tak špatně jak jsem si původně myslela. Občas jsem se sice musela vrátit abych si některé situace vysvětlila, ale i tak si určitě přečtu i druhý díl.
jithushka
  19. 7. 2013, 22:26
Podle reakcí, které jsem na tuto knihu četla, jsem očekávala naprosto nudnou knihu, kterou se budu těžko prokousávat a která se zařadí mezi další průměrné příběhy. Proto jsem byla příjemně překvapená, že se mi kniha četla lehce a bavila mě. Pokud bych měla reagovat na tvrzení, že příběh je překombinovaný, tak si myslím, že u všech knih s tímhle námětem je děj překombinovaný - ale jen některých knih to funguje. Apokalypsa je pro mě rozhodně příjemným překvapením, které stojí za to si přečíst.
mitulka
  21. 6. 2013, 22:48
Čekala jsem od této knihy mnohem víc, protože anotace byla opravdu skvělá a nalákala mě. Ale z děje jsem byla v rozpacích - příliš mnoho postav, děj, který byl chvílemi dost zmatený a nepříliš přesvědčivé rozluštění záhad a tajemství.
lenickaa
  25. 3. 2013, 21:58
Četla jsem jako digiromán, který byl postupně uvolňován. To trošku ztrácelo na napínavosti, asi bych jinak četla jedním dechem, takhle mi to trvalo asi 6 týdnů. Děj je zajímavý. Napínavost zvyšoval fakt, že pár dní poté, co to začalo vycházet, tak abdikoval Benedikt a poslední díl vyšel 2 dny po úspěšném konkláve. Ztvárnění do podoby digirománu bylo zajímavé, i když první kapitoly byly výrazně více interaktivní. Jinak to bylo v podobě videí, fotek, zvuků, kreseb, inventáře, emailů. Byla to zajímavá zkušenost, ale pořád raději dávám přednost normální knize. Hudba dost zvyšovala schopnost vcítit se do atmosféry.