Zátoka černých perel

Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Galaxie - 1992
ISBN: 80-85204-14-2

Galaxie (1992) 80-85204-14-2 256

Třicátník Rudolf Hamacher má po krk svého dosavadního života. Opouští dobře placenou pozici v bance a vydává se do světa – hledat místo, kde vládne absolutní svoboda. Změní si totožnost na jméno Ron Edwards, procestuje řadu zemí, až se náhodou ocitne na dosud neznámém tichomořském ostrůvku. Ač se mu to tak zpočátku nejeví, právě tam svůj vysněný ráj nachází. (Založil/a: KamcaR)

KamcaR
  17. 2. 2013, 19:15
Heinz Konsalik nám zpočátku svého hrdinu představuje tak trochu jako supermana: je finančně zajištěný, má jazykové nadání, vlastní řidičská oprávnění na nejrůznější dopravní prostředky, včetně motorového člunu, umí se potápět i skákat padákem, je ve výborné kondici, ovládá bojové umění, střelné zbraně, luk i vrhání nožem. Zlidšťuje ho ale city k domorodce TamaOlu i jeho chybami. Jakkoliv je Rudolf alias Ron protřelý kariérou v bankovním sektoru i zážitky z cestování po světě, vidina bohatství, které má na dosah ruky, způsobí, že trochu naivně dostává svůj vytoužený ráj do nebezpečí. Ale je připravený hájit ho stůj co stůj.