Zákon mužů

Originální název: Loi des mâles

Talpress - 2006
ISBN: 80-7197-281-9

Talpress (2006) 80-7197-281-9 248

Čtvrtý díl sedmidílného historického cyklu Prokletí králové sleduje dále osudy francouzského království zmítaného v první polovině 14.století rozmíškami a rozbroji, sužovaného zmatky a bídou. Jako by se naplňovalo prokletí, jejž seslal ba kapetovský rod z hořící hranice velmistr templářů Jakub de Molay. Ludvík X. Hašteřivý vládl jenom osmnáct měsíců a šest dní a nezanechal po sobě mužského dědice, jeho syn Jan se narodil až pět měsíců po jeho smrti. Nejdříve se rozhoří bitva o regentství po dobu nezletilosti tohoto malého krále, jenž bude v dějinách uváděn pod jménem Jan I. Dítě. (Založil/a: skjaninka)

janeicka
  14. 12. 2013, 22:30
Tento díl je plný intrik mnoha osob usilujících o ty nejvyšší pozice, nikdo si není ničím jistý, což se mi líbí :-) Hodně věcí nevyjde podle plánu, po smrti Ludvíka X. se jeho manželce Klementině narodí syn Jan I., který pořádně zahýbe situací ohledně francouzského trůnu. Bohužel ho ale dlouhé panování nečeká, stejně jako jeho nástupce Filipa V., který byl asi nejmoudřejším synem Filipa IV. Sličného.